+380673870816 +380673870816

Забруднений Басів кут, Устя, а ще задимлене повітря і скарги на підприємства (ВІДЕО)

Дбати про довкілля людям не дає низька екологічна культура, - переконують фахівці природоохоронних  та екологічних структур.  До прикладу, жителі міста та області в осінній період  найбільше  нарікають на задимленість повітря, через спалювання відходів та стерні  на сільських угіддях.  

Роман Сафонов, директор ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я»:

- Найскладніша ситуація  15 вересня спостерігалася по Костопільському і Сарненському районах, де концентрація сірчастого ангідрида перевищувала максимально допустимі рівні від  1, 4 до 2, 7 разів. Навіть невеличкі перевищення граничної допустимої концентрації люди з хворобами серцево – судинної системи дуже відчувають.

Проте, ні штрафи, ні попередження змінити цю ситуацію доки не в силі.  А в екологічному  контролі розповідають, що дим спричиняють і палаючі торф’яники.

Олена Пісковець, начальник відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря:

- У відділі екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря працює 9 інспекторів. Це на території від Радивилова  і до Рокитного, але вплинути на горіння торф’яників ми не можемо, бо це явище природнє, а торф’яники в нас горять на глибині 2 метрів.

Перевірки за зверненнями людей здійснює і Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я.  Зокрема, на радіозаводі спеціалісти виявили шумове забруднення через розплідник собак. Шум перевищує норму від 9 до 36 децибел. Перевірила  лабораторія і повітря біля підприємств, на яке останнім часом  нарікають люди поблизу фірми «Акватон».

Роман Сафонов, директор ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я»:

- Проводилися дослідження з 31 серпня по 9 вересня в зоні потенційного впливу підприємства. Лабораторія центру фіксувала підвищення середньодобових концентрацій формальдегіду. 9 вересня були перевищення по фінолу, по решті показників нормативні значення. Ситуацію треба вивчати, треба впливати і сподіваємося на конструктивний діалог.

Забруднені водойми - ще одна проблема міста. Під прицілом екологів річка Устя та озеро Басів кут. Численні несанкціоновані стоки можуть призвести до катастрофічних наслідків, попереджають  фахівці і хочуть притягнути винних до відповідальності.

Роман Сафонов, директор ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр  Міністерства охорони здоров’я»: 

- Рівень забруднення на озері Басів кут є найгіршим за останні 20 років. Центр відправив в обласну прокуратуру, поліцію  свої результати з очікуванням того, що якщо притягнуть до відповідальності  винних, інші задумаються. Це добре, що дехто затампонував, але треба притягнути до відповідальності і провести відповідну роботу.

Покарати винних за забруднення еко-системи в нашій країні вкрай важко, через малі штрафи. Тому, це питання потрібно піднімати на державному рівні, переконані експерти.

Бондан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з гідрометеорології:

- Будемо, мабуть,  звертатися до обласної державної адміністрації, до обласної ради, щоб вони звернулися до депутатів, щоб ті внесли зміни в екологічне законодавство, бо штраф 85 гривень – це смішний штраф.

Загалом, експерти зауважують,  в українців доволі низька екологічна культура. Нам потрібно проявляти  менше байдужості  і більше ініціатив, щоб зберегти навколишнє довкілля.

 

Схожі статті