+380673870816 +380673870816

У краєзнавчому музеї відкрили виставку про Другу світову війну (ВІДЕО)

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилась виставка під назвою «Українська Друга світова 1939-1945 років». Її автори - це представники Українського інституту національної пам’яті. 

Виставка «Українська Друга світова 1939-1945 років» відкрилась у Рівненському краєзнавчому музеї. Її експонати - це інформаційні стенди, на яких зібрані світлини та результати досліджень істориків, матеріалів невідомих широкому загалу, піднятих з архівів та спецфондів. За словами дослідників, говорити про українців варто саме в контексті участі у Другій світовій війні, а не у Великій Вітчизняній. Адже для нас вона почалась раніше і закінчилась набагато пізніше, аніж Велика Вітчизняна.

Андрій Жив’юк, історик:

- Війна прийшла на українські землі вже в вересні 1939 року і війна продовжувалась на українських землях до середини 50-х років. Адже була ще війна після війни. Учасники цієї війни з радянського боку, бійці внутрішніх військ НКВД і органів відповідних. Примітно, що вони отримували статус учасників бойових дій у учасників Другої світової війни і ті, хто ще живе досі, мають цей статус.

Друга світова війна стала найбільшим збройним конфліктом в історії людства. В ньому протистояли два військово-політичні блоки - держави Осі та Об’єднанні Нації(союзники). В ті буремні роки бойовими діями були охоплені території Європи, Східної Азії, Африки, Близького Сходу, Атлантики та Тихого океану. Українці ж воювали на різних фронтах глобального конфлікту, в тому числі і один проти одного.  

Ігор Марчук, завідувач відділу «Інституту досліду Волині» Рівненського краєзнавчого музею:

- Українці, в той час не маючи власної держави, були змушені боротись в арміях багатьох країн. Мова йде про Червону армію Радянського Союзу і про армію Польщі і про армію США, Франції, Великої Британії, Чехословаччини. Українці  були навіть в лавах німецької армії. Німеччина проводила свою ідеологічну політику, аби залучити місцеве населення. Ми знаємо це на прикладі дивізії «Галичина».

І хоча наша держава тоді входила до складу Радянського Союзу, проте, учасники Українського національно-визвольний руху все ж виступали саме під українським стягом.

Ігор Марчук, завідувач відділу «Інституту досліду Волині» Рівненського краєзнавчого музею:

- Попри те, що на початок війни цей рух був розділений на кілька течій, ці всі люди виступали саме під державними символами і вели боротьбу за українську самостійну державу. 

Саме тоді боротьба націоналістів не лише з нацистами, але й проти влади СРСР заклала основи державного суверенітету сучасної України. Виставка працюватиме в краєзнавчому музеї до 26 вересня. Тому організатори запрошують усіх відвідати її та познайомитись з досі невідомими сторінками історії участі українців у Другій світовій війні.  

Схожі статті