+380673870816 +380673870816

Рівненським студентам працевлаштуватися у Європі стане простіше

Рівненським студентам працевлаштуватися у Європі стане простіше завдяки новій освітній співпраці між Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені академіка Степана Дем’янчука та вищими навчальними закладами Польщі. 

Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука за роки свого існування налагодив співпрацю із багатьма зарубіжними вищими навчальними закладами та уклав угоди про співробітництво і партнерство із безліччю вишів країн Європи та світу.

Найбільш тісна і довготривала співпраця налагоджена з польськими ВНЗ, яка на початку полягала у студентських і викладацьких обмінах, проведенні спільних наукових конференцій та проектів. А вже зараз співпраця з польськими навчальними закладами перейшла у практичну площину. Зокрема, в 2011-2012 роках розпочато спільну польсько-українську програму навчання студентів, у реалізації якої беруть участь Краківська академія АФМ та Вища соціально-економічна школа в Шрьоде Вєлькопольській. Ректор МЕГУ Анатолій Дем’янчук із гордістю зазначив, що програма є надзвичайно вигідною, насамперед для студентів.

Анатолій Дем’янчук, ректор МЕГУ:

- Фінансово цей проект для студентів надзвичайно вигідний і він є перспективний у можливостях реалізацій їх бажань закінчити школу і отримати диплом по закінченню цієї школи для працевлаштування. Вони матимуть змогу працювати у будь-якій державі Євросоюзу.

Навчання за цією програмою здійснюється на базі МЕГУ, а також дистанційно у Польщі. Щороку студенти виїздять на одно- або двохтижневі здачі сесії. Крім того, беручи участь у цій програмі, спудеї отримуватимуть сертифікат зі знання польської мови. Відтак, впродовж першого півріччя навчання, на опанування польської зосереджеватимуть особливу увагу. Умови ж проживання та навчального процесу – на вищому рівні.

Іренеуш Куб’ячик, проректор Вєлькопольської соціально-економічної вищої школи:

- Навчальні корпуси є новозбудованими. І українські студенти можуть користуватися усім, чим користуються польські студенти. Це і комп’ютерні класи з вай-фай покриттям, який покриває увесь заклад та прилеглі території, а також сучасна бібліотека з виходом у світові бібліотеки.

Завітала на захід також голова Житомирської обласної Спілки поляків України Вікторія Лясковська-Щур, яка запевнила, що для студентів - це чудова можливість і вивчити мову, і реалізувати себе як всебічну та розвинену особистість. Адже завдяки цій програмі студент може обирати на власний розсуд чи навчатися йому в Україні, чи в Республіці Польща.

Вікторія Лясковська-Щур, голова Житомирської обласної Спілки поляків України:

- Студенти мають нагоду навчатися як в українських вишах, так і в Польщі. Я вважаю, що молодь наша має право вибору де навчатись і які дипломи отримувати. Завдяки нашій вільній Україні, наша молодь має можливість вільно навчатися за кордоном. Чому б не скористатись? А цікаве те, що молодь отримає одразу два дипломи:українського зразка про вищу освіту, а також диплом європейського зразка в Польщі. 

Студентка другого курсу факультету європейської освіти МЕГУ Оксана Ємельянова вже оцінила усі переваги міжнародної співпраці у виші. Адже дівчина навчається в університеті-партнері імені Яноша Кодолані (Угорщина). Вона розповіла, що такі програми дають змогу наблизитися до Європи та втілити у життя мрію – жити в Євросоюзі. Тому від ще однієї освітньої програми МЕГУ Оксана у захваті.

Оксана Ємельянова, студентка 2 курсу МЕГУ:

 - Я думаю, що програма дуже хороша, багато є перспектив. Діти можуть навчатися. Місто велике і багато можна побачити. Там хороші викладачі, можна звертатися до них з певними питаннями. Вони у всьому допоможуть.

Диплом бакалавра європейського зразка наші студенти отримають впродовж трьохрічного навчання у Польщі. Після цього, за бажанням, вони мають можливість ще впродовж двох років "гризти" граніт науки у Європі задля отримання ступеня магістра.

Схожі статті