+380673870816 +380673870816

Напередодні Днів Європи рівнеські школярі обговорили із студентами питання євроінтеграції

Напередодні Днів Європи у Рівному на базі Рівненської гуманітарної гімназії відбулися дебати серед школярів та студентів історико-соціологічного факультету РДГУ, на яких обговорили питання євроінтеграції. Організаторами заходу виступила Рівненська обласна громадська організація "Євроатлантичний вибір України". 

Історичні, економічні та політичні передумови вступу України до Євросоюзу на цьому тижні активно обговорювалися, проте не політичною елітою, а звичайними школярами та студентами. Організували подібні дебати на такому рівні у Рівному вперше. Про необхідність проведення таких заходів серед молоді розповів завідувач кафедри політології та соціології РДГУ та за сумісництвом співорганізатор дебатів Юрій Терешко.

Юрій Терешко, завідувач кафедри політології та соціології РДГУ:

- Необхідність дебатів, які присвячені євроінтеграції України є вкрай важливими по тій простій причині, що значна кількість і українців, і навіть самої політичної еліти дуже погано собі уявляє ці перспективи.

Формат дебатів складався із чотирьох блоків, які розкривали різні аспекти теми вступу України до ЄС. Команда гімназистів виступала у ролі беззастережного захисника цієї орієнтації, а от студенти намагалися більш критично оцінити передумови і наслідки євроінтеграції України. Користь від таких дискусійних заходів очевидна, оскільки вони стимулюють розвиток критичного та структурного мислення, ораторських здібностей, вміння працювати в колективі. Та головне, на думку вчителя історії та правознавства Рівненської гуманітарної гімназії, такі дискусії формують у дітей чітке уявлення про місце України у Європі.

Олексій Ліончук, вчитель історії та правознавства Рівненської гуманітарної гімназії:

- Їм це цікаво. Вони усвідомлюють, що їм це потрібно для їхніх, можливо, майбутніх професій, адже це навики ораторського мистецтва, а різноплановість тематики розширює їх кругозір. Тому вони дуже радо зголосилися на ці дебати.

На запитання "Чому Україна ще досі не увійшла до Євросоюзу?", в Оксани Левак є власна думка. Дівчина переконана, що українці в першу чергу мають зрозуміти, що європейська перспектива – це новий рівень відповідальності.

Оксана Левак, студентка історико-соціологічного факультету РДГУ:

- Вступ України в ЄС дійсно досить велика перспектива, однак нам потрібно дивитися на все це досить реально і оцінювати всі ті проблеми, які є на даний час в українському суспільстві. Для того, аби вступити в Європейський Союз, Україна повинна спочатку подолати ряд внутрішніх проблем і труднощів які є, а тоді вже вступати в Євросоюз сильною і сформованою нацією.

Про те, що наша держава – географічний центр Європи, знають усі школярі, а от чому вона ще досі неповноцінний член Євросоюзу - не розуміють. Про перспективи членства України в ЄС, діти розмірковують з неабияким захватом.

Бліц:

- Я дуже хочу, щоб Україна була в Євросоюзі, адже у нас буде безвізовий режим і можна буде подорожувати скільки завгодно.

- Якби Україна була в Євросоюзі, то у нас би було зовсім інше навчання. Більш якісне і спрямоване на те, щоб учні здобували знання, які їм потрібні, а не ті, які зовсім не стосуються їхньої майбутньої професії.

Проте, дехто до цього відноситься і скептично.

Бліц:

- Зазвичай те, чого ти дуже хочеш, може не виправдати твої сподівання.

Україна є європейською державою і реалізація курсу на євроінтеграцію має бути не лише справою політичної еліти, а й всіх активних громадян. В цьому переконує досвід наших сусідів.

Схожі статті