+380673870816 +380673870816

Які подарунки рівняни отримали на День міста

Ірина Мороз, журналіст:

- Літо закінчується на яскравій ноті, адже саме наприкінці цієї гарячої пори ми відзначаємо День міста. Цьогорічні святкування принесли рівнянам чимало подарунків та сюрпризів. Про них та про найцікавіші моменти ми розповімо вам у нашій спеціальній темі тижня.

Рівне відзначило своє 733 День народження.  Святкування Дня міста було як ніколи радісним і велелюдним. В обласному центрі невтомно майстрували ковалі під час фестивалю «Металеве серце України»,  рівняни вкотре слухали і танцювали під запальний джаз та дивилися ексклюзивне кіно, а ще пробували себе в ролі екстремалів на відкритті  майданчика «Скейт-Пул». А почалося святкування із надзвичайно зворушливої ходи янголів.

А поблизу скверу засновниці міста княгині Марії Несвицької відбулася традиційна церемонія вручення відзнак найбільш видатним рівненським спортсменам, підприємцям, діячам культури. За словами очільника міста Володимира Хомка, місто розбудовується завдяки, в першу чергу, його мешканцям.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Коли я народився, то тут було менше 50 тисяч населення. Пішов у третій клас вже було 100 тисяч, коли закінчив виш вже було 200 тисяч, а зараз 250. За чверть століття з провінційного містечка без заводів і фабрик Рівне стало великим індустріальним містом. Друге на західній Україні і це моє рідне місто. Мені дуже приємно, коли хтось каже, що це його рідне місто. Це відчувається, коли повертаєшся з відрядження чи відпочинку і відчуваєш, що ти вдома. Це і є рідне місто.

Втім, чи не найбільший інтерес у рівнян викликав п’ятий міжнародний фестиваль ковальського мистецтва «Металеве серце України»,  адже цьогоріч алея кованих скульптур на «Лебединці» поповнилась новим експонатом, а саме металевими  рибами. Над цією вишуканою композицією працювало два визнані майстри  рівнянин Роман Велігурський та Артем Вольський із Славути.

Роман Велігурський та Артем Вольський:

- Ми якось були зустрілися. Так воно вирішилося  хто і що буде робити. У мене чоловічий образ був ясно намальований. А Роман каже, що я бачу губи. Ну, якщо губи, то все ясно. Ну, люблю я жінок. Це круто.

Ця романтична композиція стала центральною  на цьогорічному  фестивалі. Втім, не довершеною. Майже сотня ковалів із різних областей України та з-за кордону взяли участь у конкурсі і кували власні неординарні та цікаві рибки, які у майбутньому мають стати довершенням композиції.

Ніна Крока, організатор фестивалю «Металеве серце»:

- Ми так хотіли, щоб ми вже перестали менш говорити, а більш працювати. І більше робити для наших людей, для нашої України. Щоб наші люди жили, як ті риби у воді, було їм зручно, комфортно  і вони процвітали, вони творили і йшли вперед.

А молодь міста отримала в подарунок спеціально облаштований майданчик для екстремального катання на скейтах, роликах та велосипедах. Такий «Скейт-Пул», до речі, поки єдиний в Україні.  

Микола Железний, співкоординатор проекту «Велопарк»:

- Унікальність чаші як в технічному виконанні, бо тут є сферичні, вертикальні елементи по бетону. В Україні ще такого не було.  І такого роду споруд в Україні наразі немає.

Задоволені новим презентом і рівненські естремали. 

- Класно. В нас в Україні ще ніде такого немає. В нас це перший такий класний проект. Мені дуже сподобалось. Тут дуже багато трюків можна зробити. Це залежить від самого райдера. Порівняно з іншими містами Рівне саме більше розвивається.

А тих, хто полюбляє більш спокійніший відпочинок, вкотре  об’єднав міжнародний фестиваль «Art Jazz Cooperation». Любителі музики  могли насолодитися милозвучністю не лише від місцевих колективів, а й закордонних.

Олена Шульга, арт-директор фестивалю «Art Jazz Cooperation»:

- Джаз - це така штука, де вдається все. Головне вміти імпровізувати, знати джазові стандарти і мистецтво гри на музичних інструментах. А також бути відкритим. І тоді все вдасться. Ми це розуміємо і я думаю, що це нам допомагає робити дні фестивалю чудовими, гармонійними і наповненими музикою, яка до душі багатьом.

Цьогоріч організатори вирішили трішки і поекспериментувати. Зокрема, на фестиваль запросили український інді-поп гурт «Pur:Pur». Слухачі такий сюрприз прийняли на ура. Та з задоволенням поринули у незвичну та космічну музику. 

Ната Сміріна, вокаліста гурту Pur:Pur:

- Нас у Рівному завжди дуже тепло приймають. Особливо тепло, якщо відверто. І кожний раз я не очікую. Напевно, тут одна із самих атмосферних платформ є.  Це такі незвичайні концерти завжди. І дуже багато людей. І це класно.

Загалом  рівняни своє місто надзвичайно люблять та цінують.  Для них воно в першу чергу комфортне, компактне і привітне.

- Більше милосердя, більше любові, красиві тут дівчата, краще, ніж у всій Україні.

- Воно з кожним роком стає красивішим.

Рівне – воно як моє рідне місто Броди, але ширше. Я тут почуваюся безпечно, тут є чим зайнятися і в мене тут з’явилося дуже багато друзів, нова сім’я і воно стало фактично продовженням міста, де я народився і воно стало моїм.

- Навіть за останній рік місто змінилося в позитивну сторону. Воно дуже модернізується. Приємно на це дивитися. Багато відкрито нових закладів, пам’ятників культури, дуже воно радує.

А святкування ж Дня міста  завершив потужний концерт на майдані Незалежності за участі симфонічного оркестру «Бревіс», львівського гурту «Гримить» та інших відомих виконавців. Спільне виконання гімну міста стало гідною кульмінацією святкування. Рівняни сподіваються, що їх місто з роками лише міцнішатиме і розвиватиметься, адже його прогрес та успіх в наших руках.

Схожі статті