+380673870816 +380673870816

Про проблеми та ефективність витрат бюджетних коштів говорили у стінах Рівненської ОДА

Чи чесно проводять тендери на Рівненщині? Про проблеми та ефективність витрат бюджетних коштів  говорили сьогодні у стінах облдержадміністрації. Свої спостереження та зауваження озвучили громадські активісти, представники бізнесу та замовники. 

Громадськість часто нарікає на величезну корупцію та зловживання у сфері державних закупівель, кажуть представники Громадської ініціативи «За чесний тендер», саме тому активісти вирішили провести свій моніторинг та озвучити ряд зауважень і пропозицій у цій сфері. 

Святослав Клічук,  керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер»:

- Як мінімум 10% тих коштів, які витрачаються через тендер, витрачаються або із зловживаннями, або неефективно. Але в нас є в органах державної влади частина людей, які хочуть все робити чесно, але навіть у них це не завжди виходить, бо є ряд причин.

Активісти переконані, що часто бюджетні кошти використовуються неефективно через низький рівень конкуренції та інтересу бізнес-середовища до тендерів. Тому через відсутність вибору виграють завжди найбільш підходящі  пропозиції та й не завжди чесно, - визнають активісти. 

Святослав Клічук,  керівник Громадської ініціативи «За чесний тендер»: 

- Роками не було довіри серед бізнесу і зараз вони дуже важко йдуть, побоюються, що їм не заплатять.  І в нас була така спільна діяльність з органами ОДА. Кілька ідеальних тендерів, які ми проводили разом, щоб показати, що влада зацікавлена, щоб кошти витратилися ефективно. 

Під час круглого столу активісти, підприємці та замовники детальніше  обговорили механізми проведення чесних та ефективних тендерів. Здійснювати цю процедуру вкрай важко ще й в період економічної нестабільності в країні.

Оксана Толочик, юрист відділу освіти Костопільської РДА:

- Визначають переможця, надсилають проект договору, а учасник повідомляє, що не буде укладати договір, бо долар піднявся, ціна зросла і все. Вибачайте. Це затягується в часі.

- Як ви з цим боретеся?

- Один раз не вийшла процедура, потім другий, а потім просто купили у місцевих підприємців.

У департаменті економічного розвитку   численні надії покладають  на систему державних закупівель «Прозоро» і вже підраховують зекономлені кошти. 

Костянтин Мокляк, директор  департаменту економічного розвитку і торгівлі РОДА:

- У нас із жовтня чи вересня 2015 реалізується проект «Прозоро». На сьогоднішню дату в цю систему було залучено понад 330 розпорядників коштів і за результатами завершених процедур було зекономлено 20 мільйонів гривень. Це лише по одній Рівненській області.

Загалом учасники круглого столу переконані,  аби тендери були ефективним інструментом державних торгів необхідно створити максимально сприятливі умови для конкуренції на цьому  ринку, а в  штати управлінь, що відповідають за це, потрібно залучити  компетентних фахівців, також громадськість сама має бути більш активною і контролювати  чесність та  ефективність таких процесів у державі. 

Схожі статті