+380673870816 +380673870816

Навчання дітей учасників АТО профінансують із обласного бюджету Рівненщини (ВІДЕО)

Школи із дерев’яними вікнами, а учасники АТО без достатнього соціального захисту. Ці та інші питання розглядалися під час комісії із економічних питань та комунальної власності Рівненської обласної ради. 

Хто за? Одноголосно. Депутат Рівненської обласної ради Михайло Кириллов зазначає, саме таким «брежнєвським способом» члени комісії затверджують проекти із енергоефективності. І всього лише за три хвилини 9 мільйонів гривень розподілено. До того ж, майже у всіх комунальних закладах перевага надається встановленню котлів, а не іншим енергоефективним заходам.

Михайло Кириллов, голова комісії із економічних питань та комунальної власності:

- Сьогодні не міняють вікна, хоча у школах по області  вікна, де можна руку вставити, такі дірки у вікнах. Міняють якісь заглушки і незрозумілі котли. Моя особиста думка, що це просто розпилювання коштів, які виділяються на енергоефективність.

Без права на землю та пільги. Так, на економічній комісії обласні депутати заговорили про соціальний захист учасників АТО. Зокрема, запропонували створити кілька реєстрів, які значно полегшать життя демобілізованих. Наприклад, реєстр земельних ділянок, які виділяють для учасників АТО, реєстр самих АТОшників і їх сімей, а також подбати про тих, хто за якихось певних причин не отримав статусу учасника бойових дій. Окрім того, комісія підтримала пропозицію виділяти кошти із місцевого бюджету на здобуття освіти для  учасників АТО або ж їх дітей.

Богдан Файфура, депутат Рівненської обласної ради:

- Потрібно встановити іменні стипендії для членів сімей учасників АТО, які, наприклад, хочуть отримати освіту. Які не можуть, наприклад, по даним ЗНО кудись потрапити і мусять йти на форму навчання платну.

Не обходиться економічна комісія і без розмов про Рівненський аеропорт. Зокрема, директор Ігор Насинюк прийшов просити погасити їхні борги єдиного соціального внеску та пенсійного фонду у розмірі 15 мільйонів гривень. Окрім того, аби аеропорт відповідав міжнародним стандартам, потрібні також чималі кошти на устаткування.

Ігор Насинюк, директор Рівненського аеропорту: 

- Якщо розширити виїзну доріжку, то буде 2 км асфальтного покриття, то це десь три мільйони гривень.  А щоб зробити світлосигнальну систему на доріжках, то треба 350 тисяч гривень. Це папіде – такий автомобіль потрібен для запуску двигунів, установка повітряного запуску. Нам такі машини треба. Бо компанії пишуть телеграму нам і питають, якою технікою ми можемо забезпечити їхній літак, обслужити, вивези, завести. Тягач у першу чергу потрібен. Якщо ця радюшка не справна. Ми можемо літак зупинити на полосі службами своїми. Приїжджає тягач і красиво може протягнути на перон із виключеними двигунами. У нас такої техніки немає. А сантехнічна машина, санітарний автомобіль, повнопривідний автомобіль. Всіх цих машин немає.

В той же час, перевиконання обласного бюджету вже складає майже 61 мільйон гривень. Втім, на фінансування ПТУ із 22 мільйонів гривень, яких мало вистачити їм до кінця 2016 року, запропонували виділити лише 15. Кажуть, що освітянам цього вистачить.

 

Схожі статті