+380673870816 +380673870816

Рівненські школярі знають все про Європу

Для багатьох рівненських школярів Європа – це не просто частина світу, це багаторічна історія, політика та досвід. Напередодні тижня Європи у Рівному міська влада нагородила переможців цьогорічного конкурсу "Європейська олімпіада", які вже впродовж 9 років активно знайомляться з культурними традиціями Заходу.

Європа – наш спільний дім. Такої думки притримуються рівненські школярі, учасники міського конкурсу "Європейська олімпіада" та міського фестивалю Шкільних Європейських клубів. Для них на базі НВК №12 представники Рівненського міськвиконкому та Консульство Республіки Польща у Луцьку організували справжнє свято. Вітали переможців місцеві обранці. По-материнськи до дітей звернулася заступник міського голови Галина Кульчинська, яка порадила школярам бути наполегливими та впевнено йти до здійснення своїх мрій.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

- Це вже традиційні речі, які проводяться для школярів, які є членами Європейських клубів, будь-яка ситуація, яка змушує вас трішки мотивувати свої знання в тому чи іншому напрямку завжди є дуже позитивною. Це такий невеликий тест. Певний підсумок роботи членів Європейських клубів.

Цьогоріч олімпіада проходила у два тури. Серед 180 учасників виділили 26 учнів-переможців. Сьогодні їм вручили дипломи, а от подарунками порадує вже цієї суботи Генеральний Консул Республіки Польща в Луцьку Марек Мартінек. Який сюрприз чекає на щасливчиків, організатори не зізнаються. Проте розповіли, що минулого року переможець олімпіади безкоштовно відвідав Польщу.

Юлія Кинжалова, методист іноземних мов та міжнародного співробітництва комунальної установи міського методичного центру:

- Це дає їм можливість не тільки ознайомитися з культурою, мовою, історією, традиціями країн Європи, а також є можливість, оскільки ми європейці, спілкуватися зі своїми партнерами за кордоном. Наші діти щорічно проводять спільні інтернет-конференції, відбуваються обміни вчителів, учнів.

Хто є президентом Європарламенту? Коли було створено Європейське об’єднання вугілля та сталі? Про це та багато іншого знає Оксана Мотузко, учениця НВК № 12. З 20 тестових питань, які були на олімпіаді, дівчина правильно відповіла на усі та зайняла почесне 1 місце. Вона зізналася, що завдання були доволі важкими, проте цікавими.

Оксана Мотузко, переможниця міського конкурсу "Європейська олімпіада", учениця НВК №12:

- Потрібно було готуватися, потрібно було докласти чимало зусиль для того, щоб перемогти, але все нам це вдалося.

Допомогти учням зрозуміти важливість Європейського об'єднання, сприяти усвідомленню місця України серед країн Європи, формувати новий європейський світогляд молоді та їх патріотичні почуття – ось головна мета Шкільних Європейських клубів.

Діана Кухарчук, учениця школи №11, учасниця Шкільного Європейського клубу "Єврофорум":

- Насправді це дуже цікаво. Дуже цікаво виступати, готуватися. Він всіх об'єднує.

Вже дев’ятий рік поспіль рівненські школярі мають змогу бути ближчими до Європи та брати активну участь у різноманітних міжнародних програмах та проектах. Ще у 2003 році за підтримки Рівненського міськвиконкому створили перші Шкільні Європейські клуби. На той час їх було лише 3, цьогоріч нараховується вже 29.

Схожі статті