На Рівненщині свині мруть від африканської чуми (ВІДЕО)

На Рівненщині свині мруть від африканської чуми (ВІДЕО)

На Рівненщині свині потерпають від африканської чуми. Так, вже впродовж двох тижнів у північних районах області зафіксовано три випадки цього захворювання. З метою запобігання епідемії у зазначених населених пунктах організовано блокпости, а в обласному центрі експерти зібрали екстрене засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії. 

Свині під загрозою знищення, але лише у північних районах області. Оскільки у трьох селах, а саме в Озері, Вербівці та Новорічниці зафіксовані випадки захворювання на африканську чуму. Експерти зазначають,  що після експертизи невтішні припущення були підтверджені, тому у цих населених пунктах оголошено карантин і розпочалася масова зачистка імовірно заражених свиней. Так, вже знищено більше півсотні тварин.

Олександр Костюк, начальник управління безпечності харчових продуктів і ветеринарії ГУ «Держземпромспоживслужби» в Рівненській області:

- Свиней безкровним методом усипили, вивезли за межі населеного пункту. Підготовлена спеціальна яма, не менше трьох метрів глибиною і піддано спаленню, дезінфекції та закопуванню.

Втім, таке масове винищення свиней, власників господарств не дуже тішить. Тому часто вони відмовляються співпрацювати із ветеринарами.

Володимир Лазарчук, начальник «Держземпромспоживслужби» в Рівненській області:

- Ця дана хвороба не несе загрози для населення. Тобто вони знають, що вони можуть використовувати те м'ясо для себе і своєї сім’ї. Вони не думають, що це завтра піде на інші населені пункти і понесе загрозу для захворювання поголів’я інших населених пунктів. Сьогодні у нас питання доходить до абсурду, що коли виникають такі загрозливі зони, то з населеного пункту намагаються до родичів вивозити свиней аби їх не забрали, не умертвили і не знищили.

Втім власники господарств, які постраждали, імовірно отримають компенсацію від держави. 

Володимир Лазарчук, начальник «Держземпромспоживслужби» в Рівненській області:

- Середній розмір цієї компенсації буде залежати від державної закупівельної ціни на той день захворювання. Це може бути від 23 гривень і вище. Це залежить від державної закупівельної ціни.

А тим часом, у цих трьох районах оголошений карантин. Стоять блокпости і відповідно заборонена будь-яка торгівля. Лише у місті Вараш дозволять продавати ковбасні вироби, однак не свинину.

Переглядів: 936
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту