+380673870816 +380673870816

У Рівненському краєзнавчому музеї представили виставку присвячену 25 річниці Незалежності України (ВІДЕО)

Борці за незалежність. Сьогодні у краєзнавчому музеї представили виставку присвячену 25 річниці Незалежності нашої держави. Запросили на подію і безпосередньо тих, хто боровся за вільну Україну.

Крізь призму часу. Країна готується до відзначення 25 річниці Незалежності України. Це Євгенія Гладунова. Вона одна із тих, хто вірив і боровся за нашу вільну країну. Зараз жінка з гордо піднятою головою пригадує ті часи і найяскравіші, на її думку миті. 

Євгенія Гладунова, борець за незалежність України:

- Я пригадую, як мм 9 березня групою людей вулицями пройшли. Попереду Іван Куряник несе портер у рушнику і ми за ним. І потім з цією групою пішли у парк і там читали вірші, співали «Реве та стогне Дніпр широкий», «Думи мої думи».

Зміцнювати патріотизм та український дух борці за незалежність розпочинали у школах. 

Іван Кур`ян, борець за незалежність України:

- Уявіть собі, куди не зайдеш, всюди Ленін висить. Це ж садист. Це людина, яка будувала перші концтабори,  у нього на грошових відзнаках була свастика, а це поганий знак. Нам треба було донести до вчителів і з ним дуже важко було працювати, але нам вдалося. Коли ми співали гімн і клали руку на серце, на нас дивилися  похмуро або просто не розуміли.

Роман  Омельчук - це ще одна постать, яка боролася за нашу вільну державу. Чоловік впевнений, що їх боротьба за незалежність України не була марною, вони перемогли і зараз наша держава теж переможе. 

Роман Омельчук, борець за незалежність України:

- Вороги України завжди намагалися потоптати криштально чисту душу українців і коли армія була недієва, десь знайшлася армія патріотів, волонтерів, які голими руками відбили цього агресора, тому я хочу сказати, що ми розвалили біло-царську імперію, комуністичну червону, тому хочу сказати, українська нація не знищена. 

А на виставці, яка представлена у краєзнавчому музеї, можна побачити світлини, особисті речі та документи учасників демократичного руху. Однією з родзинок експозиції стали перші саморобні українські та козацькі прапори, які шили просвітянки. 

Схожі статті