+380673870816 +380673870816

У Рівному презентували енергетичний план міста

Частково перейти від газу як основного палива, до альтернативних видів енергії - одне з головних положень енергетичного плану міста Рівного. Розробили його спеціалісти столичного інституту місцевого розвитку. Саме вони сьогодні презентували результати своєї праці місцевим чиновникам. 

Над створенням муніципального енергетичного плану міста, столичні фахівці розпочали роботу ще у 2009 році. Його суть полягає у покращенні енергетичної, соціально-економічної та екологічної безпеки Рівного. Інвестиції у реалізацію енергоплану на 2012-2016 роки вимагають чималих коштів, а це близько мільйон двісті тисяч гривень щороку впродовж п’ятирічки. Проте, за словами чиновників, враховуючи суттєву економію грошей в майбутньому, на таку реформу кошти необхідно віднайти. 

Андрій Грещук, секретар Рівненської міської ради:

- Міський енергетичний план має стати основним з наших інвестиційних проектів. Він дозволить насамперед зекономити бюджетні кошти, кошти громадян міста щодо отримання якісних послуг з подання тепла.

Міняти труби, переходити від газу до альтернативних видів енергії, створювати ОСББ, модернізувати котельні. Якщо це все, згідно плану зробити за п’ять років, рівнянам стане жити значно тепліше та комфортніше. До 20 % енергії можна зекономити просто змінивши підхід до її використання, зробивши його більш ефективним. Ретельно проаналізувавши житлові масиви та бюджетні установи міста, фахівці виокремили усі плюси та мінуси Рівного. До останніх віднесли проблеми, які, на жаль, нині охопили усі міста України.

Руслан Тормосов, один із розробників муніципального енергетичного плану м. Рівне:

- Це слабкий бік не конкретно Рівного, а скоріше це слабкий бік усіх міст держави. Це відсутність налагодженої системи енергоменеджменту, обмежені власні кошти, суттєве перевищення встановленої потужності приєднаної до завантаження, високий показник втрат при транспортуванні, високий рівень енергоефективності будівель.

Серед переваг спеціалісти відмітили високу ефективність виробництва теплової енергії в нашому місті, потенціал зростання бюджету розвитку, політичну волю місцевої влади та чимало іншого. Саме на наступній сесії Рівненської міської ради, чиновники планують затвердити цей проект як основу, а вже згодом вносити в нього певні корективи.

Схожі статті