+380673870816 +380673870816

Рівняни можуть економити на комунальних послугах (ВІДЕО)

Вікторія Бондар, журналіст:

- Тарифи на комунальні послуги зростають, а заробітні плати, на жаль, ні. Тому зрозуміло, що майже кожний українець задумується про економію. Команда телеканалу «Сфера-ТВ» вирішила дізнатися, до яких хитрощів можна вдатися, щоб платіжки за електроенергію, тепло та воду були значно меншими. Отож, розпочинаємо.

Про економію начистоту. Так, спочатку ми вирішили поцікавитися у мешканців Рівного, до яких методів вони вдаються, аби рахунки за комунальні послуги не вражали своїми сумами.

- Просто посуд мию не під краном, а посуд мию у мисці. І так само споліскую. А з газом та електроенергією? Стараюсь виключати, щоб ніде лишня лампочка не горіла. А з газом складніше звичайно. Якщо треба приготувати їжу, то треба, нікуди не дінешся. Так само заготовки треба зробити. А як інакше?  

- Включив кран і треба його відразу виключати, так як за кордоном. Там таке давно все робиться. Треба дивитися як люди, так і нам старатися.

- Лампочки менше ват купувати.

Як бачимо, рівняни про ефективну економію електроенергії, води та тепла знають не так вже і багато. Тому ми сьогодні спробуємо розкрити кілька маленьких секретів, які, сподіваємося, стануть у нагоді нашим містянам. 

Вікторія Бондар, журналіст:

- Перша думка, яка виникає у людини, що вирішила почати економити – це зменшення використання кількості електроенергії. Як відомо, сучасні квартири обладнані великою кількістю побутової техніки. Це і холодильник, і електрочайник, і мікрохвильова. І ісі ці блага створені для того, щоб полегшити нам життя, але за ці блага потрібно платити. І зазвичай, ми платимо за використання великої кількості електроенергії, що негативно впливає на наш сімейний бюджет.

Як не прикро це констатувати, втім на українців чекає чергове підвищення тарифів на комунпослуги, - зазначає експерт із енергозбереження Сергій Пінчук.

Сергій Пінчук, експерт із енергозбереження:

- Відбувається поетапне підвищення електроенергії. Останнє підвищення було із першого березня. І коштує електроенергія до 100 кіловатів близько 50 копійок за 1 кіловат. А більше 100 кіловатів – ще дорожче. З першого вересня буде ще одне підвищення: до 100 кіловатів – близько 70 копійок за ват, а вище 100 кіловат – біля гривні. І потім буде ще один етап підвищення електроенергії. Запланований він із 1 березня 2017 року.

Вікторія Бондар, журналіст:

- Напевно головним атрибутом у будь-якій квартирі є холодильник і  тому спеціалісти радять, щ його не потрібно розташовувати поруч із плитою, або ж опалювальною системою Оскільки для звичної роботи, йому потрібно затратити  у два рази більше електроенергії. Це ж саме стосується того, коли ви ставите в холодильник каструлі із гарячою їжею. Також не забувайте вчасно його розморожувати, бо це також тягне за собою використання великої кількості електроенергії.

Також варто врахувати, що відстань між холодильником та стіною має складати не менше 10-15 сантиметрів. Втім охолоджувач продуктів не єдиний прилад, який постійно «пожирає» електроенергію. 

Вікторія Бондар, журналіст:

- Такі електроприлади як телевізор, музичні центри, ноутбуки людьми на день використовуються лише кілька годин. А тому багато хто думає, що вимкнувши його із кнопки, він не продовжує споживати електроенергію. Але насправді це не так. Тому для більшого ефекту і зменшення використання електроенергії прилад краще вимкнути із мережі.

Спеціалісти зазначають, що сучасні електроприлади більш економні, ніж колишні. Втім, при користуванні будь-якою побутовою технікою варто дотримуватися інструкції до неї.

Олена Чудінович:

- Що ж до пило смоку, то нам не потрібно перевантажувати і частіше міняти сміттєвий мішок, тому що втрата енергії йде до 40%. А що стосується праски, то прасувати слід перш за все ті речі, які потребують мінімальної температури.

Ціна виправдовує якість. Так, одним із ефективних способів економити світло є проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що ці лампочки практично не нагріваються, а відповідно енергія витрачається тільки на освітлення. У середньому термін їх служби сягає трьох років. Якщо ви заміните всі лампи в квартирі на енергозберігаючі, зможете заощадити електрику у 4-6 разів.

Олена Чудінович:

- Звичайно, це заміна ламп на енергоощадні. Воно допомагає скоротити до 80 % електроенергії. Це не мало і не багато.

Задумайтеся про ремонт. Так, щоб заощадити на електриці потрібно всього лише поклеїти світлі шпалери і пофарбувати стелю в білий колір. Оскільки світлі стіни здатні повертати до 80% променів. Чим темніші шпалери, тим меншою буде світловіддача. Менше електроенергії витрачати допоможуть також начисто вимиті вікна та світлі абажури на світильниках. Що ж до тепла, то  тут допоможе звичайне утеплення. По-перше, утепліть вікна, затуливши всі щілини, або поміняйте дерев'яні склопакети на більш якісні пластикові.Адже через вікна може втрачатися до 50% тепла. По-друге, повісьте на вікна теплі щільні нічні фіранки.

Вікторія Бондар, журналіст:

- А виходячи з кімнати – вимкніть світло! Це дин із найефективніших і найпростіших способів зекономити електроенергію. Але якщо ви забудькуваті, то можете зробити собі нагадування і прикріпити над вимикачем. Мабуть, це правило є найпростішим способом економити електроенергію. Якщо ви забудькуваті, напишіть записку з нагадуванням і прикріпіть її біля вхідних дверей. Ця порада є однією із найефективніших.

Ще одним козирем у рукаві може стати трьохзонний лічильник. Адже він рахуватиме витрачену енергію за нічним та денним тарифом. Вночі електрика коштує дешевше, тому частину домашньої роботи, пов’язаної з використанням енергії, можна перенести на ніч. Сума у платіжках від цього може знизитись на 30%.

Звичайно, ми вже не уявляємо свого побуту без використання води. І всі знають про те, що її економити потрібно, оскільки варто завжди пам’ятати і про збереження природи і про витікання грошей при не вимкнених кранах. Однак, всерйоз ми задумуємося лише тоді, коли, власне, нам приходять рахунки за спожиту воду.

Сергій Пінчук, експерт із енергозбереження:

- Зараз вода і каналізація коштує більше 13 гривень для багатоповерхівок і більше 12 гривень мешканців приватного сектора. Тобто є різниця у водопостачанні для багатоквартирних будинків і приватних, тому на багатоквартирні будинки водоканал формує тариф із використання внутрішньо будинкових мереж і він у багатоповерхівках більший на 1 гривню 10 копійок за кожний куб води.

Розумна економія води допоможе використати в рік на 50% менше води. А отже зекономити половину на вартості водопостачання.  

Вікторія Бондар, журналіст:

- Туалет – лідер по витраті води. Якщо ви почнете економити воду в туалеті, то вже у перший місяць відчуєте реальну економію при оплаті комунальних послуг. Спеціалісти ж у свою чергу радять встановити бачок із двома кнопками зливу. Менша, щоб використаии півбачка, більша – щоб весь бачок. Але якщо у вас немає такої можливості, то можна використати звичайну пляшку із водою. Для цього потрібно зняти кришку від бачка, помістити туди пляшку, закрити. І при кожному спуску води буде економити стільки води, скільки знаходиться у цій пляшці.

Ось таким доволі простим способом зменшення зливу води в унітазі можна скоротити її витрату в 4 рази. 

Вікторія Бондар, журналіст:

- Ванна та душ займають друге місце по витраті води. Тому якщо ви хочете реально зекономити, то краще надати перевагу прийняттю душу, а не наповнювати цілу ванну. Окремо хотілося б також зазначити і про змішувачі. Набагато краще і економніше, коли тут стоїть один важель, який легко переключається із гарячої води на холодну. 

Значно зекономити допоможе і водозберігаюча насадка на душ. Звичайна ж лійка використовує близько 10-12 літрів води за хвилину, а водозберігаюча - лише до п’яти. Оскільки, вода розсіюється і надходить великими краплями. При цьому якість прийняття душу зовсім не погіршується. Якщо ви приймаєте 10-хвилинний душ щодня, то за рік ви витрачаєте майже 44 кубометрів води. З водозберігаючою насадкою ви будете витрачати менше 17. І це лише розрахунок на одного члена родини. 

Вікторія Бондар, журналіст:

- Також дуже просто зекономити воду при звичайному митті рук. Всі звикли відкривати воду на повний напір і вона постійно ось так тече, поки ми миємо руки. Спеціалісти ж радять просто змочити руки у воді, при цьому закрити кран,  взяти мило, намилити, а тоді аж відкривати кран. Те ж саме можна сказати про щоденне чищення зубів. Для того, щоб почистити зуби не потрібно постійно включати воду, а можна просто набрати стакан води і я думаю, що  цього цілком достатньо, щоб почистити зуби.

-Наступна пропозиція зекономити на воді найбільше зацікавить наших господинь. Оскільки, цій справі вони присвячують час чи не по три рази на день. Як ви вже здогадалися, мова йде про миття посуду. Економія води тут не тільки можлива, а й необхідна. Однак, більше ця пропозиція стосується чоловіків. Аби ті свою другу половинку забезпечили посудомийкою. Оскільки, її використання допомагає заощадити воду від 3 до 15 разів. Адже якщо мити посуд руками і не замислюватися про економію, за раз можна спустити в раковину до 100 літрів води. А посудомийка витратить всього 14.

Втім якби ми не заліплювали щілини, не перефарбовували стіни, і не закривали регулярно кран без потреби. Найкращий вихід – це загальне утеплення будинку. Зрозуміло, що ця порада не з дешевих. Однак, можна скористатися економною програмою 50 на 50, яку для мешканців Рівного пропонує міська влада. Так, половину витрат на утеплення будинку місцевий бюджет готовий взяти на себе, а другу частину – мають сплатити самі мешканці будинку. Міський голова Рівного Володимир Хомко зазначає, що кошти на виконання цієї програми є, аби були лише бажаючі.  

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- До 40 мільйонів в цьому році дали на ремонти. Якщо раніше ми давали п’ять-чотири мільйони, то у цьому році 40 мільйонів.

Володимир Хомко додає, що у місті майже півтори тисячі багатоквартирних будинків, з них утеплено лише двісті. Втім, він сподівається, що вже незабаром кількість їх зросте, адже можливості є.

Вікторія Бондар, журналіст:

- А економія потребує регулярності. Тому дотримуватися цих  правил потрібно постійно. Нехай економія буде лише у задоволення. А рахункт за комунальні послуги лише приємно дивують. Це була тема тижня на телеканалі «Сфера-ТВ». До наступної, не менш цікавої зустрічі.

Схожі статті