+380673870816 +380673870816

У Рівному Басівкутське озеро цьогоріч найбрудніше за останні 20 років (ВІДЕО)

У Рівному люди купають в озері з небезпечним збудником холери. Епідеоміологи кажуть, Басівкутське озеро цьогоріч найбрудніше за останні 20 років. Тому,  як ніколи раніше радили громадянам не  купатися у водоймі, адже це надто небезпечно для здоров’я. Щоправда, до порад дослухалися не усі. Ті, кому імунітет не допоміг, мусили звертися до лікарів із зараженнями шкіри та гастроентерологічними розладами. З такими темпами, кажуть дослідники, екологи, ще кілька років і озеро перетвориться у суцільне болото. 

Ще  на початку літа,  до відкриття купального сезону окрасу Рівного - Басівкутське озеро  ретельно перевірили. Взяли зразки води та відправили у лабораторію. Та результати перевищили сподівання: окрім традиційної кишкової палички, знайшли і збудник холери. 

Олена Аранчій,  головний спеціаліст відділу ГУ Держпродспоживслужби у рівненській області:

- Виділено холероподібний вібріон, він не викликає гострих інфекційних захворювань, але свідчить про те, що є свіже фекальне забруднення.

Окрім цього, проби води показали, що у водоймі міститься сальмонела, ентерококи, гельмінти. Тобто глисти. За останні 20 років це найгірші показники: тут не те, що купатися не можна, навіть ноги вмочити небезпечно. Лікарі кажуть, що людині з пониженим імунітетом достатньо кількох хвилин провести у такій воді і шкіра буде уражена. Найчастіше з Басівкутського озера пацієнти приносять  кольоровий  лишай. 

Наталія Маняк, головний лікар обласного шкірвендиспансеру: 

- Набрякає тіло, починається нестерпний свербіж, вона уражає не тільки шкіру, але й може уражати слизові. Коли забруднена вода,або непроточна вода, то  може викликати серйозні захворювання. Заразно-шкірні захворювання, які викликаються різними мікробами, наприклад, стафілокок, стрептокок.

Занурюватися у таку водойму як мінімум не розважливо, бо її ненароком можна ковтнути. Особливо дітям у такий спосіб найлегше підчепити кишкову інфекцію. Тому медики не дивуються, що саме влітку у них найбільше пацієнтів. 

Наталія Маняк, головний лікар обласного шкірвендиспансеру: 

- Влітку збільшується кількість пацієнтів з шкірними захворюваннями.  Починаючи від банальної стрептодермії, з якою частіше приходять діти, до стрептококових інфекцій, до фурункульозів, до хронічних піодермій, які складно лікувати і не кожна антибіотикотерапія дає бажаний ефект.

Та попри заборони є тисячі відчайдушних, яких не лякають  ні стоки фекалій у воді, ні сальмонела. Керуються такі ентузіасти справою випадку та власною везучістю.  Тим часом борці за збереження природних ресурсів та навколишнього середовища наголошують, що головна водойма Рівного, насправді брудна не лише через стоки фекалій.

Василь Челенков, еколог, науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею:

- Ми маємо розуміти, якщо ми будуємо греблю на якійсь річці, то течія уповільниться, мул буде осідати, в мулі будуть мікроорганізми, які будуть споживати кисень і вода буде цвісти.

Іншими словами, зовсім скоро з Басівкутського озера може стати велика стічна  яма. 

Василь Челенков еколог, науковий співробітник Рівненського краєзнавчого музею:

- Чим далі, тим буде все гірше, мулу буде все більше, кисню у воді буде все менше, риба буде дохнути все більше, а якщо сюди додати, що люди, які будуються на берегах водойм і скидають свою органіку у водойму, ще буде менше кисню.

Із 16 зареєстрованих пляжів в Рівненській області, цьогоріч працює  14. У двох водоймах ситуація із забруднення найкритичніша: Басівкутське озеро та річка Горинь. 

Олена Аранчій,  головний спеціаліст відділу ГУ Держпродспоживслужби у рівненській області:

- Не відповідють відповідним нормам за бактеріологічними та паразитичними показниками -  це Басів Кут та водойми у містах Сарни і Дубровиця.

Краща ситуація з питною водою,  яка підведена до місцевих пляжів. Фахівці переконують, що люди п’ють воду чисту. Що місяця вона перевіряється у спеціальних лабораторіях. 

Схожі статті