+380673870816 +380673870816

Рівненський ветеран АТО перевірятиме прокурорів на доброчесність (ВІДЕО)

Згідно наказу Генпрокуратури України усі прокурори повинні заповнювати анкети доброчесності. За правдивістю поданих свідчень буде стежити не лише внутрішня служба відомства, але й представники спілки ветеранів АТО з усієї України. 

Прокурорів перевірятимуть на доброчесність. До цієї роботи вирішили залучити і ветеранів АТО, до яких у суспільста є довіра. По одному представнику з кожної області сформували спеціальну робочу групу. Увійшов до її складу і рівнянин Ігор Батенчук. 

Віктор Суконнік, член ради спілки ветеранів АТО в Рівненській області:

- Коли до нас звернулись, ми вирішили його делегувати. Він не має ніяких зв’язків з прокуратурою, немає і ніякого відношення до неї. Він чистий АТОшник, військовий. Користується авторитетом в наших рядах.

Перевірятимуть же прокурорів за допомогою анкети, яку ті повинні будуть самостійно роздрукувати або скопіювати та заповнити.

Ігор Батенчук, член ради спілки ветеранів АТО в Рівненській області:

- Кожен прокурор, що знаходиться на посаді, повинен заповнити цю анкету. Тут ви бачите, що дуже багато питань, які пов’язані з діяльністю прокурора.

Зокрема, прокурор повинен вказати своє ім’я, призвище та по батькові, посаду і найменування органу прокуратури, де працює. Далі ж важче. Необхідно написати підверджую або не підверджую відповідь на наступне: що він не вчиняв дій, що порочать звання прокурора,  достовірно декларував своє майно, рівень життя відповідає наявному в прокурора  майну,  не вчиняв корупційного правопорушення,  не здійснював втручання у роботу іншого прокурора,  сумлінно виконую свої обов’язки, до прокурора не застосовувались заборони передбачені законом «Про очищення влади». Також в анкеті передбачена графа, де за бажанням прокурор може внести додаткові відомості про себе. 

Ігор Батенчук, член ради спілки ветеранів АТО в Рівненській області:

- Якщо є не співпадіння з поданою декларацією про доходи або прокурор в анкеті не правильно вказав відомості, то призначається таємна перевірка доброчесності прокурора. Її проводитимуть інспектори ннутрішньої служби Генпрокуратури, а також представники робочої групи, до якої вхожу я.

На сайті Генеральної прокуратури є відповідна рубрика, де можна ознайомитись з нормативно-правовою базою «Добросовісності прокурорів» та почитати вже подані анкети. 

Ігор Батенчук, член ради спілки ветеранів АТО в Рівненській області:

- Після подання прокурорами анкет добросовісності, вони оприлюднюються на сайті Генпрокуратури в рубриці «Таємна перевірка доброчесності». Проведення ж таємної перевірки призначається у разі виявлення інформації щодо недостовірності одного або декількох тверджень зазначених у анкеті.

Якщо ж громадяни запідозрили у лукавстві того чи іншого прокурора, відповідну інформацію для перевірки  вони можуть  подати  до управління внутрішньої безпеки Генпрокуратури.  

Схожі статті