+380673870816 +380673870816

Скільки коштує зібрати дитину до школи та навчання по-новому (ВІДЕО)

Ірина Мороз, журналіст:

- 1 вересня вже не за горами. Батьки активно починають готувати малечу до школи. Скільки це задоволення коштуватиме цьогоріч та які зміни нам пропонує Міносвіти в навчальних програмах ми розповімо вам у нашій спеціальній темі тижня.

Зібрати дитину до школи. Завдання номер один, яке мають виконати батьки до Дня знань.  Розповідають, це неабияк б’є по гаманцях,  адже ціни невпинно ростуть. Всередньому на повну комплектацію потрібно від 2 до 5 тисяч гривень. Все залежить від віку та якості придбаного. 

- До школи зібрали лише одяг і це вже кілька тисяч. А ще канцелярія.

- В школу збирати дуже дорого дитину. Цього року все подорожчало: форма, взуття, блузки та й зошит 6 гривень. Є дешевше, але там чорнило розходиться. Це дорого,  я вважаю для школи.

- Шкільна форма дорога. Зібрати дитину до школи, купити хороше треба 2 тисячі і більше.

Придбати шкільне обладнання батьки можуть в тому числі і  на ярмарку, що розпочав свою роботу на майдані Незалежності. Продавці  переконують, що у них ціни трішки дешевші, ніж деінде. Але батькам слід зважати і на якість продукції, якщо вони хочуть отримати кращий товар. 

Ганна Миколаївна, продавець:

- Скажемо так, ручки є асортимент від 2 гривень до 20. Націнка мінімальна. Взагалі шкільний асортимент намагаємося підібрати, щоб був якісний.  Бо це діти, здоров’я дитяче.

Ціна за зошити коливається від 2 гривень, якщо це 12 листків і до 10 гривень на 96 аркушів. Все залежить від обкладинки та дизайну товару, - кажуть продавці. Зі щоденниками та ж сама ситуація.

Ганна Миколаївна, продавець:

- Наприклад, під шкіру іде десь від 40 гривень. Є тоненький щоденник – 8 гривень. Він дуже гарний. Патріотичний. Ось такий 20 гривень. Всередині вишиваночка. Дуже продумано все.

Ціни на рюкзаки  починаються від 300 гривень, якщо це минулорічний товар і можуть сягати до 600-800 гривень  з ортопедичними зручностями.

Лариса, продавець:

- Рюкзаки в залежності від якості та виробника є по 400.  Для першачків 550-540.  На старші класи йде дорожче по 650-800 гривень.

І поки батьки вивчають ціни та якість, діти вже не можуть дочекатися, коли розпочнеться навчання. 

Софія, піде в перший клас:

- Я піду у перший клас.

Зміни відбуваються не лише в ціновій політиці, а й системі навчання. На початку серпня Міністерство освіти і науки затвердило 13 оновлених навчальних програм для  учнів 1-4 класів. Розвантаження для початкової школи – це спільний проект Міністерства та відкритої онлайн-платформи Ed-Era.com за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».  

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Під час обговорення «Розвантаження програми» взяли участь понад 4 тисячі дописувачів, які висловили понад 8 тисяч пропозицій. В режимі онлайн було обрано модераторів за кожним напрямком і підготували напрацювання, конкретні пропозиції як були взяті за основу і розглянуті на колегії МОН, яка відбулася 4 серпня цього року.

За оновленою програмою учні навчатимуться вже з 1 вересня. У серпні для вчителів у кожній області проведуть конференції, на яких їм і презентують "розвантажені" програми та ознайомлять глибше з усіма аспектами змін. Освітяни  переконують, особливо хвилюватися батькам через зміни не варто. Та й відчують їх вплив вони не одразу. 

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Батькам особливо готуватися не варто до розвантаження. Це технічні речі, які йдуть для полегшення дітям, хто займався з дитиною в початкових класах, то вже доходило, що не всі батьки могли допомогти дитині розв’язати якусь задачу, не вистачало знань. Звісно, виникало невдоволення з боку батьків. Через що було проведено публічне обговорення і дійсно було вилучено з багатьох предметів певні матеріали.

Так, зміни торкнулися майже усіх предметів початкової ланки. У вивченні літератури вдалося оновити коло читання, ввівши імена сучасних дитячих письменників. В математиці зменшили вимоги та темпи освоєння нового матеріалу. 

Людмила Божок, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК "Школа-ліцей" №2:

- Вивчення таблиці ділення та множення у нас у другому класі було повністю все. Тепер рекомендується поступово вивчати, по закінченню другого класу маємо знати таблицю множення, ділення в межах 5 і дозволяти дітям користуватися підказками, тобто таблиці опори повинні бути.

Не оминули увагою навіть музичне мистецтво, вирішивши осучаснити матеріал.

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Якщо взяти програми  із музики, то вивчалися пісні, які не мали відношення до України. В спадок від Радянського Союзу дісталося. 25 років Україна незалежна, а там ще співається про «матушку Волгу». І нікому не було до цього діла, ніхто цим питанням не займався. Сьогодні, коли підійшли комплексно, то це і є формування нової школи, яка почне працювати з 2018 року.

І ще одне ноу-хау. Згідно змін до системи оцінювання, діти молодших класів виконуватимуть завдання олівцем, а вчителі не писатимуть червоною ручкою. 

Людмила Божок, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК "Школа-ліцей" №2:

- Червоний колір – це тривога для дитини і щоб не було тривоги, вчитель не повинен використовувати ручку з червоною пастою для перевірки. Щодо написання олівцем, то коли вона напише олівчиком і підітре гумкою і напише правильно другий раз, то це плюс. Хоча, я вважаю, що не постійно,н е цілий перший клас діти повинні користуватися олівчиком.

У Рівненському НВК «Школа-ліцей»№ 2 кажуть, що до змін в системі освіти готові. Питання полягає лише в самому процесі запровадження.

Андрій Нагорний, директор НВК "Школа-ліцей" №2:

- Практики говорять про розвантаження, але якщо взяти експериментальну програму «Інтелект України», то в 1 класі діти вчать бактерії і мікроби, то скажіть, будь ласка, ми розвантажуємо чи завантажуємо. Вчимо, що таке єхидна, де вона живе, не знаючи своїх тваринок, які живуть в рідному краї, в Україні. І хотілося, щоб діти більше мали розвитку зв’язного мовлення, бо ми переходимо на тестову систему, а дітки закінчують школу і у 18 років не можуть сформулювати свою думку, коли приходить влаштовуватися на роботу.

Батьки теж встигли оцінити зміни. Одні радіють, що нарешті вчитися стане легше, а інші  обурюються розвантаженням, адже прагнуть  дати дитині більше знань.

- Мені здається, що не треба. Не треба робити легшу програму. Я не знаю, мені здається, якщо дитина сильна, то для чого робити легшу програму?

- Це правильно дуже. Тому що на разі, коли моя внучка вчилася з 1-4 клас, то програма дуже тяжка і дитину відправити в 6 років в школу, то я не знаю, що це дитя може робити. Ще іграшками треба гратися, а вже таке навантаження. 

- Я дуже позитивно ставлюся, бо як йдеш до школи, треба і читати, і писати, і малювати. Ми йшли, то критерії були великі. Буде легше. 

Ірина Мороз, журналіст:

- Попри всі за і проти. Результати системи розвантаження в освіті стануть відчутними лише згодом, коли порожні класи наповняться дітьми і навчання нарешті розпочнеться.

Схожі статті