+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини розповіли про наслідки пожеж в екосистемах (ВІДЕО)

Про наслідки людської недбалості пожежі сьогодні говорили рятувальники, екологи та метеорологи.  І хоч температурні позначки нині знизилися, проте, попереду ще триватиме посушлива погода, яка вже завдала чималих збитків. 

Літо цьогоріч виявилося доволі посушливим, проте, не спекотнішим, ніж попереднє, -   підсумовують метеорологи. Максимальна температура в Рівному становила 33 градуси. Разом з тим фіксують фахівці і мінімальну кількість опадів, що нижча від норми.

Богдан Масовець, начальник Рівненського обласного центру з  гідрометеорології:

- Опадів випало лише 64% від норми.  Норма спонукала б до того, щоб суха погода не несла б такої шкоди. Наступні дні ми очікуємо температуру повітря до 25 градусів і в ніч до 10 градусів. Сьогодні в нас четвер, дощ очікується в неділю.

Додалося роботи і рятувальникам цього сезону. Зафіксовано 780 пожеж в області.

Олег Панюк, заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області:

- Щоденно на території області виникало по 10-15 пожеж. Весь особовий склад переведено на посилений варіант несення служби. На кожну пожежі було реагування. Це ліси, торфи, суха трава, стерня тощо.

Здебільшого причина пожеж  - це людська недбалість.

Олег Панюк, заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області:

- Необережне поводження з вогнем, при чому навіть свідомо.  Коли спалює стерню і це переходить на зернові свої чи сусідські, то це свідомо. Зокрема, ми знаємо ситуацію по Гощанському району.  Там дядько вирішив спалити і удобрити землю, але наробив неприємностей.

Потерпають цього року від пожеж і лісники. На масивах  загальною  площею близько 800 тисяч гектарів  виникло 10 пожеж. Оперативно реагувати на стихійне лихо вдається не завжди.

Сергій Івашинюта, т. в. о начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства: 

- У нас зараз 80 пожежних вишок, маємо 44 камери відеоспостереження, але коли ми побачили пожежу в лісі, доки доїдуть машини проходить до півгодини і пожежа виникає на великій площі. І в нас дуже багато болотистих місць, рівень води там понизився, то ж маємо проблеми із доставкою води. Хоча води немає в болоті, але техніка проїхати не може.

Пожежі завдають збитків не лише матеріальних, а й екологічних.  Держекоінспекція вже виписала 21  протокол за порушення правил пожежної безпеки в області. Суми таких стягнень коливаються від 170 і до 340 гривень, а для посадових осіб 850-1190 гривень. Проте, шкода від несанкціонованого спалювання  ще значніша.

Сергій Пашковський, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Рівненській області:

- Разом із спалюванням сухої рослинності в повітря потрапляють важкі метали, які призводять до онкозахворюваності. Крім того в повітря потрапляють діоксини – отруйні речовини, які впливають на живі організми в екосистемі.

Якщо ж ви помітили факти порушення правил пожежної безпеки, фахівці радять звертатися на «гарячу лінію» Держекоінспекції 63500, щоправда, якщо несанкціоновані спалювання відбуваються в районах, оперативно відреагувати  інспектори не завжди зможуть. 

Схожі статті