+380673870816 +380673870816

З 1 вересня рівненські школярі молодших класів вчитимуться по-новому (ВІДЕО)

З першого вересня школярі молодших класів вчитимуться по-новому.  Так, на початку серпня Міністерство освіти і науки затвердило 13 оновлених навчальних програм для розвантаження  учнів 1-4 класів.  

Системі розвантаження – бути. У Міністерстві освіти і науки України вирішили спростити життя школярам молодших класів і дещо оновити, себто полегшити  навчальні  плани. Розвантаження для початкової школи – це спільний проект МОН та відкритої онлайн-платформи Ed-Era.com за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".  

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Під час обговорення «Розвантаження програми» взяли участь понад 4 тисячі дописувачів, які висловили понад 8 тисяч пропозицій. В режимі онлайн було обрано модераторів за кожним напрямком і підготували напрацювання, конкретні пропозиції як були взяті за основу і розглянуті на колегії МОН, яка відбулася 4 серпня цього року.

Освітяни  переконують, що особливо хвилюватися батькам через зміни не варто. Та й відчують їх вплив вони не одразу. 

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Батькам особливо готуватися не варто до розвантаження. Це технічні речі, які йдуть для полегшення дітям, хто займався з дитиною в початкових класах, то вже доходило, що не всі батьки могли допомогти дитині розв’язати якусь задачу, не вистачало знань. Звісно, виникало невдоволення з боку батьків. Через що було проведено публічне обговорення і дійсно було вилучено з багатьох предметів певні матеріали.

Так, зміни торкнулися майже усіх предметів початкової ланки. У вивченні літератури вдалося оновити коло читання, ввівши імена сучасних дитячих письменників. В математиці зменшили вимоги та темпи освоєння нового матеріалу. 

Людмила Божок, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК "Школа-ліцей" №2:

- Вивчення таблиці ділення та множення у нас у другому класі було повністю все. Тепер рекомендується поступово вивчати, по закінченню другого класу маємо знати таблицю множення, ділення в межах 5 і дозволяти дітям користуватися підказками, тобто таблиці опори повинні бути.

Не оминули увагою навіть музичне мистецтво, вирішивши осучаснити матеріал.

Григорій Таргонський, начальник управління освіти і науки РОДА:

- Якщо взяти програми  із музики, то вивчалися пісні, які не мали відношення до України. В спадок від Радянського Союзу дісталося. 25 років Україна незалежна, а там ще співається про «матушку Волгу». І нікому не було до цього діла, ніхто цим питанням не займався. Сьогодні, коли підійшли комплексно, то це і є формування нової школи, яка почне працювати з 2018 року.

І ще одне ноу- хау. Згідно змін до системи оцінювання, діти молодших класів виконуватимуть завдання олівцем, а вчителі не писатимуть червоною ручкою. 

Людмила Божок, заступник директора з навчально-виховної роботи НВК "Школа-ліцей" №2:

- Червоний колір – це тривога для дитини і щоб не було тривоги, вчитель не повинен використовувати ручку з червоною пастою для перевірки. Щодо написання олівцем, то коли вона напише олівчиком і підітре гумкою і напише правильно другий раз, то це плюс. Хоча, я вважаю, що не постійно,н е цілий перший клас діти повинні користуватися олівчиком.

У Рівненському НВК «Школа-ліцей»№ 2 кажуть, що до змін в системі освіти готові. Питання полягає лише в самому процесі запровадження.

Андрій Нагорний, директор НВК "Школа-ліцей" №2:

- Практики говорять про розвантаження, але якщо взяти експериментальну програму «Інтелект України», то в 1 класі діти вчать бактерії і мікроби, то скажіть, будь ласка, ми розвантажуємо чи завантажуємо. Вчимо, що таке єхидна, де вона живе, не знаючи своїх тваринок, які живуть в рідному краї, в Україні. І хотілося, щоб діти більше мали розвитку зв’язного мовлення, бо ми переходимо на тестову систему, а дітки закінчують школу і у 18 років не можуть сформулювати свою думку, коли приходить влаштовуватися на роботу.

Батьки теж встигли оцінити зміни. Одні радіють, що нарешті вчитися стане легше, а інші  обурюються розвантаженням, адже прагнуть  дати дитині більше знань.

- Мені здається, що не треба. Не треба робити легшу програму. Я не знаю, мені здається, якщо дитина сильна, то для чого робити легшу програму?

- Це правильно дуже. Тому що на разі, коли моя внучка вчилася з 1-4 клас, то програма дуже тяжка і дитину відправити в 6 років в школу, то я не знаю, що це дитя може робити. Ще іграшками треба гратися, а вже таке навантаження. 

- Я дуже позитивно ставлюся, бо як йдеш до школи, треба і читати, і писати, і малювати. Ми йшли, то критерії були великі. Буде легше. 

За оновленою програмою учні навчатимуться вже з 1 вересня. У серпні для вчителів у кожній області проведуть конференції, на яких їм і презентують "розвантажені" програми та ознайомлять глибше з усіма аспектами змін.

Схожі статті