+380673870816 +380673870816

Рівненські зв’язківці першими склали присягу на вірність українському народу (ВІДЕО)

Рівненські зв’язківці відзначають ювілей – 75 років створення військової частини. Також 25 років тому саме 55 полк зв’язку став одним з перших військових формувань, хто склав присягу на вірність українському народові, не побоявшись зовнішнього тиску. 

25 років тому 55 полк зв’язку став одним з перших, хто попри тиск КГБ, наважився оголосити присягу на вірність українському народові. Ті важливі для нашої історії події патріотичного піднесення пригадує полковник Петро Шемейко, який і був серед тих військових.

Петро Шемейко, замполіт першого батальйону 55-го полку зв’язку (1991-1992):

- Це був дійсно хвилюючий момент, бо і текст писався, і йти присягати на вірність незалежній державі – почуття високі були. Ні мороз, ні що, а сама ідея, бажання було вище всього.

Таким чином наша армія розпочала доволі складний процес переходу від радянської до своєї, української системи. Дізнатися більше про це можна у музейній кімнаті бойової слави. Тут зберігаються  радянське й американське обладнання зв’язківців. Апаратура вже радше зарахована до артефактів, адже у новій війні із зовнішнім агресором пішла в хід вже інша, модернізована техніка.

Андрій Ємільянов, заступник начальника польового лінійного вузла зв’язку по роботі з особовим складом:

- Зараз виробництво  налагоджене  українське і новітні засоби зв’язку надходять до військових частин, безпосередньо на яких працюють наші військовослужбовці. Я впевнений, що вони не гірші, ніж іноземного виробництва і це однозначно.

Відвагу та рішучість у старшого покоління перейняли і молоді військовослужбовці. Рівненські зв’язківці й досі виконують бойові завдання в зоні АТО. Вони брали участь у звільненні Лисичанська, Сєвєродонецька, Щастя. Також зв’язківці продовжують вдосконалювати свою техніку, щоб бути попереду ворога, - розповідає командування. 

Олександр Кяго, командир 55-го окремого лінійно-вузлового полку зв'язку:

- Багато чого зроблено в розвитку засобів зв’язку. Якщо раніше кількість техніки складала порядку 50 одиниць, то зараз функція покладена на 4-5 екіпажів, практично всі військовослужбовці пройшли через зону АТО. Чоловіча стать від 2 місяців до року, жіноча стать поки 3 місяці.

Військовослужбовець Сергій Домбров забезпечував зв'язок на  Луганщині, зокрема і в Луганському аеропорті. За мужність та відвагу отримав від держави орден. Чоловік розповідає, що життя зв’язківця у зоні небезпеки нелегке, але обов’язок є обов’язок. 

Сергій Домбров, військовослужбовець 55-го окремого лінійно-вузлового полку зв'язку:

- З повсякденного життя потрапити в такі умови, я думаю, не кожен звикне одразу. Їздити туди, куди ти не знаєш, що тебе чекає, що виїде. З часом звикається, звісно.

За героїзм та мужність зв’язківці отримали чимало державних відзнак: ордени за мужність, медалі. Також у день річниці військові відкрили меморіальну дошку на КПП, що на Соборній. Переконані, вона слугуватиме пам’яттю і для наступних поколінь.

Схожі статті