+380673870816 +380673870816

Рятувальники Рівненщини закликають не спалювати суху траву та стерню на полях (ВІДЕО)

Стихійна загроза. Так, жнива стартували, а разом з ними і непоодинокі випадки самовільного спалювання трави та стерні. Що часто призводить не лише до забруднення навколишнього середовища, але й наносить непоправну шкоду здоров’ю самої людини. 

Непридатна земля, задимленість повітря та запальні захворювання дихальних шляхів і очей. Саме такі наслідки тягнуть за собою на перший погляд такі безневинні та буденні дії, як спалювання сухої трави та стерні. Рятувальники зазначають, що суха погода і сильний вітер лише сприяють тому, що на полях все частіше спалахують стихійні пожежі.

Віктор Козак, помічник начальника ГУ ДСНС в області:

- Загалом з початку літа співробітники служби порятунку Рівненщини ліквідували вже 28 пожеж сухої трави на відкритій території. Загальною площею майже 11, 5 га.

А як відомо, вогняну стихію не так вже і легко приборкати. Потрібно залучати не лише багато технічних, а й людських ресурсів. Однак, рятувальники зазначають, найбільша небезпека чатує тоді, коли полум’я перекидається на торфовища та лісову місцевість, що призводить до значних матеріальних збитків. І навіть, загибелі людей.

Віктор Козак, помічник начальника ГУ ДСНС в області:

- Категорично забороняється використовувати на відкритих територіях поруч із сільгоспугіддями, лісопарковими зонами, торфополями відкритий вогонь, розводити багаття, випалювати траву та інші рослинні рештки, кидати у траву та на узбіччя недопалки.

Окрім того, за  самовільне спалювання сухої трави чи стерні передбачаються ще й штрафні санкції, зокрема від 170 до 340 гривень заплатять пересічні громадяни, а посадові особи трохи більше - від 850 до 1190 гривень. А за особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. Тож рятувальники рекомендують, якщо ж ви таки помітили будь-яке займання у полях чи лісах, негайно телефонуйте за номером 101.  

Схожі статті