+380673870816 +380673870816

Волинь може стати однією з перших "безінтернатних" областей

Семінар-навчання для голів районних державних адміністрацій та їх заступників з гуманітарних питань щодо захисту прав дітей, найперше - права на виховання у сім’ї, провела керівник Управління забезпечення діяльності Уповноваженого Президента України з прав дитини Людмила Волинець. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.
     Зокрема, вона проаналізувала відповідне законодавство, зосередила увагу на шляхах і методах роботи органів опіки і піклування, деталізувала особливості форм сімейного виховання. Людмила Волинець відзначила позитивний досвід Волині, де з 1880 дітей, що мають статус сиріт чи позбавлені батьківського піклування, 80% перебувають під опікою і піклуванням. В інтернатних закладах області сьогодні виховується 297 дітей, у тому числі: 16 – у будинку дитини, 5 – у дитячому будинку, 213 – у загальноосвітніх школах-інтернатах, 63 – у спеціальних школах-інтернатах. Як зазначила відповідальний секретар Уповноваженого Президента України з прав дитини, Волинь має усі шанси цього року стати однією з перших областей, що позбудеться "державних сиріт".
    Як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк, серед міст та районів області спостерігається різка розбіжність щодо розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Якщо у містах Луцьку, Ковелі та Нововолинську, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Ратнівскому, Рожищенському, Шацькому районах цей показник значно вищий за середньообласний, то у місті Володимирі-Волинському, Горохівському, Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Турійському районах кількість дітей, що виховуються у сім’ях лишається низькою. Він висловив сподівання. що семінар-навчання допоможе керівникам районів змінити ситуацію на краще.

Схожі статті