+380673870816 +380673870816

Шлях великої Перемоги презентував рівненський архів

"На шляху до великої Перемоги" під такою назвою сьогодні презентували виставку в Державних архівах Рівненської області. Повернутися назад в героїчне і водночас криваве минуле нашого краю зможуть як ветерани області, так і поціновувачі історії. 

Друга Світова ввійшла в історію як найжорстокіша, найкривавіша війна нашої планети. Давно відгриміли гармати тих часів, проте і нині у всіх куточках України не забувають про героїзм людей, які мужньо боронили свою Батьківщину. Пам’ятають про це і працівники Державного архіву Рівненської області. До Дня перемоги спеціалісти презентували виставку цінних архівних матеріалів, присвячених переважно діяльності підпільного партизанського руху на наших землях.

Неля Трусік, головний спеціаліст відділу використання інформаційних документів Державного архіву Рівненської області:

- Це фотографії командирів загонів, ксерокопії засідання бюро підпільного обкому партії, ксерокопії щоденників, які вели командири загонів підпільного руху. В нас є підпільна газета обкому партії – це "Червоний прапор", який видавався в партизанських з’єднаннях у 1943 році.

В цих документах та світлинах сотні людських історій, перемог та поразок. Загалом на території Рівного діяли три основні підпільні організації під керівництвом комуністів Новака, Мірющенка, Остафова. Лише протягом 1943 року підпільники 5 районів висадили в повітря 13 складів, зруйнували 63 мости, знищили близько 500 гітлерівців. Рівненщина у ті роки була одним із основних центрів розвитку партизанських об’єднань. Про це свідчать архівні документи.

Неля Трусік, головний спеціаліст відділу використання інформаційних документів Державного архіву Рівненської області:

- Дуже цінний документ представлений на нашій виставці, оригінал якого зберігається в архіві Збройних сил у Москві. Це план підпілля та партизанського руху на території Рівненської області, де вказані всі рухи, дії партизанських загонів, які діяли у нашій області.

Загалом у Державному обласному фонді зберігається майже дві сотні справ, які підтверджують участь рівнян у підпільному русі на території нашого краю та майже шість сотень фотографій, що відтворюють події воєнної доби. Працівники архіву щороку для ветеранів влаштовують тематичні виставки, аби останні з ностальгією згадували своє нелегке минуле. Проблема лише в тому, що героїв з кожним роком стає все менше.

Схожі статті