+380673870816 +380673870816

На Волині зафіксовано ріст виробництва тваринницької продукції

Заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Карпюк провів обласну нараду з питань роботи галузі тваринництва, яка відбулася у Турійському районі. У роботі наради взяли участь заступники голів РДА, начальники управлінь АПК та ветеринарної медицини, керівники обласних аграрних служб, с/г підприємств та фермерських господарств. Про це повідомила прес-служба Волинської ОДА.
    Учасники ознайомилися з роботою фермерського господарства "Перлина Турії", яке використовує сучасні технології в галузі тваринництва, зокрема, щодо утримання сухостійних корів, ремонтного молодняку, проводить цілеспрямовану роботу щодо покращення генетичного потенціалу ВРХ у господарстві. Присутні провели огляд реконструйованих ферм, доїльного залу та пункту штучного осіменіння ферми у селі Селець цього ж району.
    При підведенні підсумків роботи галузі тваринництва за І квартал поточного року начальником головного аграрного відомства Юрієм Горбенком відзначено, що обсяг виробництва тваринницької продукції в усіх категоріях господарств зріс на 2,5%, в тому числі с/г підприємствах – на 4,6%. Виробництво м’яса, молока та яєць зросло відповідно на 1,4; 3,0 та 1,1%. Негативна тенденція спаду поголів’я ВРХ припинена та намічена тенденція до нарощування. Відзначено, що за І квартал цього року вперше маємо приріст поголів’я ВРХ в усіх категоріях господарств, однак залишається напруженою ситуація щодо чисельності корів в с/г підприємствах.
    На нараді обговорили питання щодо перспектив селекційно-племінної роботи, покращення відтворення сільськогосподарських тварин, епізоотичного стану та профілактичних заходів по недопущенню розповсюдження хвороб.
    Підводячи підсумки наради заступник голови ОДА Віталій Карпюк наголосив, що галузь тваринництва є пріоритетом роботи в області. Влада дотримує свої зобов’язання щодо фінансової підтримки з місцевих бюджетів. На сьогоднішній день на виконання заходів програм галузі АПК використано 4,4 млн грн або 40% річних асигнувань з обласного і 988 тисяч або 28% районних бюджетів. Він зобов’язав місцеві органи влади ефективно використати цей ресурс на визначені напрями підтримки та вжити заходів щодо залучення інвестицій для відновлення роботи тваринницьких ферм, а також запроваджувати сучасні технології в галузі тваринництва.

Схожі статті