+380673870816 +380673870816

Про дитячі обіди у школах та «Поліссяхліб» говорили у Рівному на бюджетній комісії (ВІДЕО)

Скільки коштуватимуть дитячі обіди в рівненських школах в осінньо-зимовий період та які перетворення чекають на «Поліссяхліб». Ці та інші питання розглядали міські обранці на черговому засіданні бюджетної комісії. 

Вже незабаром  ціна на обід школяра може зрости. Адже нині невпинно піднімається не лише вартість продуктів харчування, але й вартість комунальних послуг, що сплачують підприємці, які займаються організацією харчування в загальноосвітніх навчальних закладах. Аби ці речі не відбилися на вартості обідів дітей, підприємці звернулись з проханням до міської влади, щоб сплачувати частину комуналки. Наприклад, платити за опалення лише за ті години, які вони працюють в харчоблоках. Це питання було винесене на розгляд бюджетної комісії Рівнеради.

Катерина Сичик:

- Зразу з підписанням договору про організацію харчування, підписується і інший договір про сплату приватними підприємцями комунальних послуг. Це вода, світло і опалення. Проте, із зростанням цін на продукти харчування і комунальні послуги, в нас постало питання щодо змін до програми. Зараз комплексний обід в їдальні коштує 12-13 гривень. Аби не збільшувати його вартість, підприємці звернулись з такою пропозицією, щоб вони платили за тепло лише в той період, коли вони працюють. Тобто згідно режиму роботи їдальні, згідно режиму роботи школи.

Проте, це питання викликало дискусію серед депутатів. Адже в процесі обговорення виникло чимало питань, які вимагають грунтовного вивчення. Тому питання було вирішено відкласти на довивчення, допоки депутатам нададуть конкретні розрахунки.

Також депутати обговорили і питання щодо перетворення ПАТ «Поліссяхліб» у ТзОВ. Директор підприємства каже, що така зміна дозволить не лише  зменшити внутрішні витрати, але й дасть можливість простішої форми господарювання.

Олександр Коробка, директор ПАТ «Поліссяхліб»:

- Зараз, якщо пострібно прийняти якесь стратегічне рішення, потрібнно збирати позачергові збори акціонерів. Це дуже громіздка процедура, займає більше місяця часу, для цього відволікаються юристи, бухгалтерія і так далі.

Керівництво підприємства звернулось до депутатів з данним проектом рішення, адже саме місто є одним з акціонерів. 

Сергій Васильчук, заступник міського голови Рівного:

- При перетворенні частка наша залишиться такою як і є. Це майже 26%. Що дасть перетворення? Ось сьогодні, наприклад, ми просимо підприємство гарантувати не здорожчання соціального хліба.  Директор чи голова наглядової ради не може сам прийняти такого рішення, для цього необхідно збирати збори. Це в свою чергу 45 днів на оголошення і так далі. А рішення, наприклад, потрібно сьогодні, бо це підприємство, яке функціонує з міською часткою.

Разом з тим міська скарбниця цьогоріч вже отримала від підприємства 156 тисяч дивідентів. Проте, остаточне рішення цього питання все ж буде винесене на сесію Рівненської міської ради. 

Схожі статті