5-річна рівнянка перенесла 63 операції та скільки потрібно зробити ще - невідомо (ВІДЕО)

5-річна рівнянка перенесла 63 операції та скільки потрібно зробити  ще - невідомо (ВІДЕО)

У Рівному живе  5-річна дівчинка, яка вже перенесла 63 операції. Лікарі ставлять Валентині діагноз папіломатоз гортані. Хвороба постійно повертається, бо медикам не вдається визначити причину рецидивів. Надію дають німецькі спеціалісти та на обстеження потрібні кошти. 

Звичайне дитинство 5-річної Валентинки з Рівного перетворилось у суцільні муки. Коли дівчинці виповнився рік, раптово зник голос, з’явились нестримні болі в ділянці шиї. Тоді їй вперше лікарі  поставили діагноз папіломатоз гортані.  Зробили першу операцію, хірурги видалили з гортані нарости, які заважали дихати.

Валентина Мирон, опікун, бабуся хворої дівчинки:

- Перший період без реанімації не обходилося. Я не могла її вловити, сьогодні ми дихаємо нормально. А серед ночі раз  і все, як рибка ловить повітря і я розумію, що в будь-який момент можна втратити дитину.

Але не минуло кількох тижнів, як симптоми знову повернулися. Дитина задихалася посеред сну та синіла на очах. Повторне обстеження підтвердило - хвороба не відступила. Папіломи знову наросли та перекрили надходження кисню під час вдиху. Лікарі розводили руками, адже причини рецидиву ніхто не міг визначити. Відтоді дитину  оперували через кожні два-три місяці. І в Рівному, і в столичному Охматдиті. Врешті, направили на обстеження до Південної Кореї. Тамтешні спеціалісти причини рецидивів не змогли виявити.

У свої 5 років Валентина перенесла 63 операції. Скільки попереду – невідомо. Від прийому сильних гормональних препаратів дівчинка набирає наднормову вагу. Почалися проблеми із серцем. Кожний день  для неї починається з прийому сильних медикаментів та болі. Валя майже ніколи не говорить. 

В українських клініках дівчинці пропонують лише хірургічне  втручання: інакше Валентину не врятувати. Якщо вчасно не видалили папіломи  з гортані, маленька рівнянка не зможе дихати. Педіатр Валюши Лілія Олексіївна з таким захворюванням стикнулася вперше у житті.

Лілія Данилюк, педіатр вищої категорії:

- У дитини часті рецидиви. Вона постійно проходить хірургічне та оперативне лікування. Але на жаль, ефект є нетривалий. Через кілька тижнів у дитини папіломи розростаються знову і закривають дихальні шляхи і дитина може задихнутися.

Приступ хвороби  може статися будь-якої миті, - розказує згорьована бабуся дівчинки. Тому склала валізу. При необхідності вони негайно їдуть в лікарню і відразу  на операційний стіл. 

Валентина Мирон, опікун, бабуся хворої дівчинки:

- У неї вночі ребра розширяються, все западає, ямка робиться. Дихання жорстке. Хрипи, свисти, голова вся мокра. І коли їй важче, то вона каже, що в мене все там зліпилося. Плачу і каже, що все, ми їдемо в Київ.

Валентина єдина, хто опікується дівчинкою. Батька немає, матір позбавили батьківських прав. Жінка змушена була покинути роботу, адже за хворою онукою потрібен цілодобовий догляд. В садочок дитину не беруть.  Під час кожної прогулянки бабуся має з собою гормональний інгалятор та реанімаційний шприц.   

Незважаючи на свій маленький вік Валентина мислить по-дорослому. Дитинство повне випробовувань зробило її сильною духом.  Дівчинка хоче жити і щодня за це бореться.

Валентина Мирон, опікун, бабуся хворої дівчинки:

- Мені витирає сльози і каже, щоб я  не плакала, бере рушничка і каже, якщо в цій лікарні не поможуть, то в іншій допоможуть.

Єдиний прибуток цієї сім’ї  -  це дитяча пенсія. Та її ледь вистачає на їжу. З ліками час від часу допомагають благодійні організації. 

Валентина Мирон, опікун, бабуся хворої дівчинки:

- Виживаємо, просто виживаємо. Отримуємо на Валюшку пенсію, декілька скриньок стоїть в місті. Є небайдужі, які допомагають вживаними речами, хтось продуктами.  Бо в нас і села немає, і родичів таких немає. А так нам дуже важко. 

Дві Валентини не втрачають надії, що хвороба відступить і маленька Валя порине у справжнє дитинство, без болю та операцій. Нині ж дівчинка інколи благає їхати до лікарів, адже тільки вони можуть полегшити їй страждання. Німецькі фахівці  готові взятися за маленьку пацієнту з Рівного. На обстеження в європейській клініці, яке може принаймні визначити причину захворювання, потрібно 10 тисяч євро. Для бабусі дівчинки ця сума надто велика. Родина сподівається на підтримку усіх небайдужих. 

Картка ПриватБанку: 4149 4978 6983 2537 на ім'я Мирон Валентина Миколаївна, тел. 098 525 47 4.

Переглядів: 2627
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту