Терористи систематично вербують ув’язнених для роботи на «МГБ ДНР»

Терористи систематично вербують ув’язнених для роботи на «МГБ ДНР»

Співробітники Служби безпеки України виявили на Донеччині двох чоловіків, які повернулися на контрольовані українською владою території, після відбуття покарання у виправних колоніях т.зв. "ДНР". Про це повідомив прес-центр СБ України.

Мешканець Слов’янського району з листопаду 2011 року відбував покарання у виправній колонії в Горлівці за грабіж.  Чоловіку, який нещодавно вийшов на волю, раніше пропонували "оформити" умовно-дострокове звільнення за співробітництво з т.зв. "МГБ ДНР". За задумом терористів, повернувшись додому, колишній в’язень повинен був збирати інформацію про пересування підрозділів та техніки сил антитерористичної операції у Слов’янську та передавати дані бойовикам. Такі пропозиції масово надходили мешканцям контрольованих Україною регіонів Донеччини, які звільнялися з колонії.

Зі слів чоловіка, після переходу виправного закладу під контроль терористів "ДНР" - умови утримання в’язнів значно погіршилися, адміністрація колонії знущалася та катувала засуджених. Бойовики розстріляли двох ув’язнених під час "придушення" неіснуючого бунту.

Аналогічну пропозицію від терористів отримав ще один колишній ув'язнений цього ж виправного закладу. Мешканець Слов'янська з грудня 2011 року по травень 2016 року відбував покарання за крадіжку. При звільненні чоловіку запропонували передавати в "МГБ ДНР" інформацію про підрозділи Збройних сил України, дислоковані у Слов'янську та районі. Для зв’язку з куратором "МГБ" йому видали SIM-картку мобільного оператора.

За його свідченнями, бойовики постійно пропонували засудженим родом з тимчасово окупованих територій звільнення в обмін на вступ до незаконних збройних формувань. Обидва колишні в’язні, повернувшись на контрольовані українською владою території, не збиралися співпрацювати з терористами та дали покази правоохоронцям.

СБ України продовжує реалізовувати комплекс заходів у районі проведення антитерористичної операції для виявлення бойовиків, інформаторів та спільників терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

Переглядів: 710
Коментарі
Коментарі відсутні

Додати коментар
Псевдо:
Текст коментаря:
Введіть код захисту