+380673870816 +380673870816

Черговий збанкрутілий банк не віддає рівнянам їхні вклади (ВІДЕО)

Де краще зберігати гроші - в банку чи в банці? Таке питання останнім часом стало доволі актуальним. Адже фінустанови на території України за останні два роки почали зникати одна за одною, разом із заощадженнями людей. В таку ситуацію потрапив і відомий у Рівному фотохудожник Олександр Харват. 

20 травня Нацбанк визнав «Фідобанк» несплатоспроможним та запровадив там тимчасову адміністрацію, що повинна зайнятись ліквідацією банку. Обслуговувався в цій установі і рівнянин Олександр Харват. Чоловік каже, що мало того, що нині люди не можуть забрати з банку свої заощадження, так разом з тим вони і надалі повинні сплачувати податки за свої вклади.

Олександр Харват, вкладник «Фідобанку»:

- Ті гроші, що залишились на рахунку, ми маємо за них сплатити податки. Парадокс в тому, що ми маємо заплатити податки за гроші, які у нас вкрали. Адже ми гроші положили в банк, а нам тепер їх не віддають.

Олександр Харват вже встиг ниписати звернення в поліцію, аби ті відкрили кримінальне провадження за фактом привласнення коштів, проте, правоохоронцями цього доведено не було. 

Віталій Марчак, старший оперуповноважений управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України:

- За даним фактом матеріали направлено в архів в зв’язку з відсутністю складу злочину, що передбачає стаття 191 ККУ. В ході перевірки було встановлено, що цей банк Нацбанк справді визнав неплатоспроможним на всій території України. Причина - виведення 10% активів банку. Зараз створена тимчасова адміністрація. Тимчасова адміністрація повинна здійснювати виплати клієнтам цього банку.

«Фідобанк» став неплатоспроможним через виведення 10% його активів. На думку правозахисників, правоохоронці в першу чергу повинні з’ясовувати хто довів банк до банкрутства.

Микола Твердий, адвокат:

- Тут треба було порушувати провадження не за 191 статтею, а потрібно було за доведення до стану неплатоспроможності, а це 218 стаття. Якби за цією статтею по кожному банку порушували справу, то  вони б трошки мали якийсь острах.

Загалом ситуація з тим, що збанкрутів черговий банк, останніми роками стала вже звичною.

Віктор Войтович, представник НБУ:

- У нас з початку 2014 року до нині було ліквідовано 75 банків. Тобто в нас було на 01.01.2014 року 180 банків. Зараз у нас працює 104 банки. Тобто 75 банків у нас ліквідовано.

Юрист Микола Шиманський вважає, що така кількість ліквідованих за два роки банків зумовлена відсутністю дежавної підтримки фінустанов, які опинились у скрутному становищі. 

Микола Шиманський, юрист, представник громадської правозахисної організації:

- У нас зі 180 банків зараз лишилось 104. Це говорить про низьку ефективність роботи Нацбанку та Фонду гарантування вкладів. Вони практично нікого не виводять зі складного становища. Натомість вводять тимчасову адміністрацію, що займається ліквідацією банку.

А ось яка доля заощаджень клієнтів «Фідобанку» - не відомо, адже представники установи відмовились взяти участь у спільній прес-конференції.  

Схожі статті