+380673870816 +380673870816

На Рівненщині успішно реалізується програма «Власний дім»

Рівненщина – аграрна область, а тому поліпшення житлово-побутових умов  сільського населення є одним із найактуальніших  завдань подальшого соціально-економічного розвитку села. З метою підтримки індивідуального житлового будівництва на селі в області з 1998 року і до нині обласною радою регулярно затверджується програма "Власний дім".

За період реалізації Програми із залученням кредитних коштів Рівненського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі сільським забудовникам надано кредитів загалом  на суму 29,3 млн. гривень. Це дало можливість побудувати 470 індивідуальних житлових будинків, придбати для сільських сімей 134 будинки, прокласти 330 кілометрів вуличних газопроводів, газифікувати 4432 сільські садиби, а також сприяло розвитку особистого селянського господарства. Про це повідомила прес-служба Рівненської обласної ради.

На сьогодні Програма є реальною можливістю покращення умов проживання на селі і набула значної популярності серед сільського населення, про що свідчить щорічне зростання попиту на отримання пільгових кредитів.

Зважаючи на соціальну значимість та значну кількість сімей, що  проживають у сільській місцевості та бажають скористатися пільговими кредитами для вирішення своїх житлових та соціальних питань, програма підтримки індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості постійно знаходить підтримку депутатів обласної ради.

Низький рівень платоспроможності сільського населення не дозволяє самостійно покращувати житлово-побутові умови. Це створює несприятливі умови проживання, особливо молоді, в сільській місцевості. Значна кількість сільських жителів у найбільш активному молодому віці виїжджає в міста та за кордон у пошуках роботи та нормальних умов проживання, що загострює проблему забезпеченості сільського господарства молодими кваліфікованими кадрами.

[[textbanner]]  

Тому метою Програми «Власний дім» є створення умов для забезпечення житлом та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення, збільшення обсягів житлового будівництва у сільській місцевості, підвищення рівня інженерного облаштування сільських населених пунктів.

Реалізація Програми  дає можливість співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників для спорудження житлових будинків, придбання житла, реконструкції та капітального ремонту житла, спорудження інженерних мереж, підключення їх до існуючих комунікацій, утеплення житлових будинків з використанням енергозберігаючих технологій;

Механізм пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників передбачає: процентну ставку  у розмірі 3 відсотків річних від суми зобов'язання за кредитом (для окремих категорій сільських жителів - безвідсотковий кредит); відстрочку початку повернення кредиту до двох років; відсутність обов'язкового початкового внеску.

Зазначені умови дають можливість скористатися пільговим кредитом громадянам, які не мають високого рівня доходу.

В умовах обмежених можливостей бюджетів усіх рівнів, реалізація механізму пільгового кредитування індивідуальних сільських забудовників є особливо актуальною, оскільки профінансовані кошти підлягають поверненню у повному обсязі та в подальшому використовуються для надання нових кредитів. Це з кожним роком дає можливість збільшити загальний обсяг оборотних кредитних коштів на напрями кредитування. Крім того, ризики неповернення кредитів індивідуальними сільськими забудовниками є незначними.

Щороку в бюджеті Рівненської області передбачаються видатки на кредитування по програмі «Власний дім» У 2016 році передбачено на програму 1 мільйон  256 тисяч 200 гривень.

У травні 2016 року за ініціативою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у Рівному відбулось кущове засідання щодо впровадження регіональних програм підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Рівненську облраду на засіданні представляв заступник голови Олексій Бучинський. Участь у кущовому засіданні взяли представники кількох областей – Рівненської, Житомирської, Хмельницької, Волинської, Вінницької.

Схожі статті