+380673870816 +380673870816

В Острозі місцевий водоканал зруйнував вал ХІ-ХІІІ століть (ВІДЕО)

Познущалися над історичною пам’яткою. Так, в Острозі місцевий водоканал самовільно зруйнував вал, який датується 11-13 століттям. Історики  зазначають, що  такі дії із боку цієї служби непоодинокі, тому б’ють вже на сполох. 

Засипаний рів і знесений вал. Саме таку наругу над історичною пам’яткою в Острозі вчинили працівники місцевого водоканалу. Історик Микола Бендюк розповідає, що цьому валу вже майже тисяча років. І цих п’ятсот метрів землі є єдиним у своєму роді свідченням славної княжої доби. Однак, за словами пана Бендюка, для комунальних служб чи із звичайного невігластва, чи нахабного зухвальства ця історична пам’ятка нічого не значить.

Микола Бендюк, художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога: 

- Вал був високий і глибокий рів перед ним. Ми бачимо, що висотою приблизно був десь 10 метрів, але водоканалу острозькому захотілося обрізати дерева і вони не знайшли іншого шляху, як кусок валу екскаватором зняти і засипати рів і зробити сюди заїзд машиною. Вони заїхали і почали зрізати. І коли я прийшов та почав сваритися із водоканалом, вони кажуть, що там знаку не було, що це пам’ятка археології.

Микола Бендюк розповідає, що таке свавільство працівники водоканалу дозволяють собі не вперше. Та чомусь ніхто із місцевої влади на це не реагує.

Микола Бендюк, художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника м. Острога:

- Будь-які земляні роботи, які роблять у центрі історичного Острога, мають узгоджуватися із архітекторами, з археологом в першу чергу і дозвільними службами, які займаються цим. Цього всього нічого не було зроблено.

Як стверджують історики, після неодноразових звернень та нарікань, острозький водоканал наслідки своєї роботи пообіцяв виправити. Втім, голова правління Українського товариства охорони пам`яток історії та культури Рівненської області Сергій Лейчук вважає, що подібних проявів варварства можна уникнути лише прийнявши в області два документи.  

Сергій Лейчук, голова правління Українського товариства охорони пам`яток історії та культури Рівненської області:

- Це відсутність генерального плану кожного населеного пункту, що у Рівному, що в Острозі, і історико-опорного плану. Якщо би ці два документи основних, засадничих були і дотримувалися, то зрозуміло, що таких би випадків не було, коли комунальні господарства роблять наругу над історичними пам`ятками і зрештою порушують закон.

Микола Бендюк розповідає, що окрім відновлення валу, він би хотів зробити тут реконструкцію частоколу періоду Київської Русі та облаштувати парк відпочинку. І тоді, зазначає, не лише збережеться історична пам`ятка культури, але й острожанам буде де проводити свій вільний час.

Схожі статті