+380673870816 +380673870816

За ініціативи Мінрегіону з'явилося спеціалізоване видання для сільських старост

З формуванням великих територіальних утворень залишається не менш важливе завдання - максимально наблизити місцеву владу до мешканців. Тому великого значення набуває запроваджений інститут старост, які мають власні повноваження та несуть відповідальність перед людьми, які їх обрали. Про це повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, вітаючи вихід в друк першого номеру періодичної газети «Радник Старости», створеної за ініціативи Мінрегіону та підтримки Швейцарсько-Українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Видання покликане надати практичну допомогу новим посадовим особам у системі місцевого самоврядування – старостам.

«Старости знаходяться на найперших флангах відповідальності місцевої влади перед мешканцями, вони є ближчими до людей, ніж будь-хто інший з місцевої ради, і тому мають бути обізнані з усіма потребами мешканців відповідних сіл та селищ. Але самої обізнаності замало. Староста має знати, як до вирішення тієї проблеми підступитися: як звернути на неї увагу влади, як внести пропозицію на розгляд виконкому чи ради, як підкріпити цю пропозицію від імені своїх односельчан», - зазначив В’ячеслав Негода.

[[textbanner]]  

Він також наголосив, що староста, як ніхто інший, має розуміти порядок формування бюджету об’єднаної громади - які в ньому є видатки на розвиткові програми свого «старостинського» округу, звідки податкові надходження, - для того, щоб об’єктивно оцінювати потенційні можливості у вирішенні важливих місцевих питань.

«У селі судять по реальних справах, а не солодких обіцянках. Тому староста має бути не просто шанованою людиною у громаді, а й справжнім фахівцем», - сказав Перший заступник Міністра.

В’ячеслав Негода привітав появу спеціалізованого видання і закликав старост активно долучатися до усіх процесів, які відбуваються у їхніх громадах, не нехтуючи у своїй складній роботі допомогою фахівців Мінергіону та експертів.

Схожі статті