+380673870816 +380673870816

МОЗ просить про виділення додаткових коштів з держбюджету для лікування важкохворих громадян за кордоном

В МОЗ України вперше відбулося відкрите засідання Комісії з питань направлення громадян на лікування за кордон, на якому були присутні представники ЗМІ, громадськості, благодійних та волонтерських організацій. Про це повідомила прес-служба МОЗ України.

Ініціатором відкритості та прозорості проведення засідань виступив Голова Комісії, заступник Міністра охорони здоров’я – керівник апарату Роман Василишин: «У ситуації, яка сьогодні складається з фінансуванням програми лікування за кордоном, ми не можемо дозволити залишити хворих напризволяще і не можемо зупинити процес взяття нових пацієнтів на облік. Це не тема для популізму та спекуляцій. Тут треба шукати термінових, конструктивних рішень спільно з небайдужою громадськістю, яка може допомогти», - аргументував він.

Комісія розглянула 10 справ та проголосувала про взяття на облік хворих, що потребують лікування за кордоном, медична допомога яким за життєвими показаннями не може бути надана у закладах охорони здоров’я України. В цілому станом на 16 червня 2016 року на обліку хворих, що потребують лікування за кордоном, перебуває 46 осіб. За підрахунками, для врятування їхнього життя потрібно додаткових близько 184 млн грн.

[[textbanner]]  

МОЗ України вже звернулося до відповідних органів державної влади з клопотанням про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», щоб передбачити додаткові видатки за бюджетною програмою КПКВК 2301360 «Лікування громадян України за кордоном». Також всіляко сприяти виділенню цих коштів буде зі свого боку і Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. У цьому запевнила присутня під час засідання заступник Голови Комітету Ірина Сисоєнко.

Спільним рішенням Комісія також ухвалила розподіл залишків коштів та термінове їх перерахування до клінік, де чекають на оперування троє наших важкохворих пацієнтів.

Роман Василишин запевнив, що МОЗ України докладе максимально зусиль для удосконалення та налагодження процедури відправлення на лікування за кордон – це стосуватиметься і укладення угод з клініками на вигідних умовах, пришвидшення переведення коштів через банківську систему, посилення співпраці з благодійними та волонтерськими організаціями.

Схожі статті