+380673870816 +380673870816

У Рівненському пологовому будинку вже рік не вакцинують дітей вів туберкульозу (ВІДЕО)

Перебої з постачанням  вакцин. Вже рік у Рівненському пологовому будинку не роблять щеплення БЦЖ від туберкульозу.  Причина очевидна,  в Україні надто довго зволікали із закупівлею необхідних ін’єкцій. Про те, коли чекати на нові поставки і чи матимуть такі перебої небезпечні наслідки  журналістам розповіли під час прес-конференції медпрацівники Рівного. 

Не захищені. У Рівному через перебої з поставками і досі немає найважливіших для щеплення вакцин, - кажуть медики. У міському пологовому будинку вже рік не вакцинують дітей вів  туберкульозу, також відсутні препарати проти дифтерії, кашлюка, правця. Через зниження імунного захисту медики вже спостерігають  певні ризики в Україні.

Юрій Денисенко, міський педіатр:

- По туберкульозу ми отримали дані, що зростання серед дітей на 8%  і з них кожен четвертий має резистентні штами туберкульозної палички, які стійкі до більшості препаратів.

Медики також попереджають про загрозу такого інфекційного захворювання як дифтерія.  Спалаху  можна уникнути, якщо буде вакциновано 95% дітей. А страшні наслідки попередньої епідемії говорять самі за себе.

Юрій Денисенко, міський педіатр:

- Під час тої епідемії в Україні вмерло більше 2 тисяч людей. А ті, які перехворіли, мають великі проблеми із станом здоров’я: нервова і серцево-судинна системи. Збудник дифтерії циркулює. Ми можемо чекати в будь-який момент. Якщо буде вакцина, протягом кількох місяців ми ці загрози зможемо знівелювати.

Так, половина вакцин, що закуповує дитячий фонд ООН  ЮНІСЕФ нині чекає реєстрації в Україні. Із замовленої Міністерством охорони здоров’я кількості вже доставлена перша партія ін’єкцій від кору, паротиту, краснухи та  гепатиту В. Інші поставки слід чекати наприкінці червня, - інформують медики. 

Вікторія Покоєвчук, начальник управління охорони здоров'я м. Рівне:

- Є інформація з Міністерства охорони здоров’я, яке закупило через міжнародні організації.  Це дало можливість здешевити вакцини і збільшити кількість. БЦЖ вакцина – це парадоксальна ситуація в країні, де збільшується кількість захворювання на туберкульоз, а купити вакцину БЦЖ ми теж не могли, але ми вже очікуємо те, що буде закладено за бюджетні кошти. Ви розумієте, що за бюджетним кодексом  не можна купувати один і той же продукт  з різних джерел.

Ще одне питання, на якому загострюють увагу лікарі, це ставлення батьків до щеплення їх чад.  Нині все більший відсоток сімей висловлює недовіру до такого методу захисту.

Юрій Денисенко, міський педіатр:

- Дуже багато людей з’явилося з неправильними знаннями про користь вакцини. Тут немає, що доводити. Те, що треба вакцинувати дітей – це ясно. Коли ми вакцинували 95-97% і кажуть, що я не щепила свою дитину. Не щепила і вижила, не захворіла дитина за рахунок того, що 95-97% дітей були вакциновані.

Апелюючи до закону медики також наголошують, що діти, які не вакциновані без об’єктивної на те причини, не повинні прийматися в школи та дитячі садки без відповідної довідки. 

Схожі статті