+380673870816 +380673870816

Рівненська міська влада знайшла інвестора, котрий буде викачувати з місцевого сміттєзвалища метан (ВІДЕО)

Користь з відходів. А разом з тим ні смороду, ні пожеж. Рівненська міська влада знайшла інвестора,котрий буде викачувати з місцевого сміттєзвалища метан, який утворюється від гниття органічних відходів та перетворювати його на біогаз. 

На рівненському полігоні твердих побутових відходів велелюдно. Міський голова Рівного Володимир Хомко та голова обласної державної адміністрації Олексій Муляренко приїхали сюди, аби проінспектувати об’єкт, де вже незабаром монтуватиметься спеціальне обладнання для видобутку біогазу.  Нагадаємо, місто Рівне та фірма «МайстерЕнергоІнвест» підписали відповідний меморандум про реалізацію проекту розміщення системи збору та утилізації газу, який накопичується під товщею побутових відходів на смітєзвалищі, з метою виробництва електроенергії.

Валентин Мілюков, засновник  «МайстерЕнергоІнвест»:

- Переговори почали ще рік тому щодо утилізації і збору біогазу. Це покращить екологічну ситуацію полігону. Тобто прибереться запах, який тут є і буде вироблятись електроенергія. Ми будемо добувати 150 метрів кубічних на годину, а це 500 кВт на годину. Буде приблизно 38 свердловин тут пробурено, буде  система збору, що входитиме в одну трубу, а потім вона буде під’єднана до машини, яка спалюватиме цей газ і вироблятиме електроенергію.

Встановлення обладнання та буріння свердловин розпочнеться, за словами інвестора, вже найближчим часом. Крім виробництва «зеленої» енергії з відходів, міська влада зацікавлена ще й у тому, аби убезпечити полігон від загорань, адже наявність там великих об’ємів газу робить такі пожежі тривалішими і масштабнішими. Крім цього «КТП-1728», яке опікується полігоном, за для уникнення можливих пожеж уже вжило всі необхідні заходи.

Ростислав Кралюк, директор «КТП-1728»:

- Ми проводимо періодично пересипку ґрунту. Все сміття, що завозиться на полігон, бульдозерами проводиться його ущільнення. Коли шар більше 2,5 метра ми проводимо присипку ґрунтом. Товщина ґрунту від 20 до 40 сантиметрів. Є також домовленість з заводом і наші пожежні рукава підключені до їх пожежних гідрантів. Все тіло полігону покрите пожежними рукавами. В нас тут постійно чергують наші пожежні бригади, є поливальна машина. В цьому році ми плануємо від заводу провести собі воду, аби ми самостійно могли локалізувати будь-яку надзвичайну ситуацію.

Перебуваючи на сміттєзвалищі ми вирішили поцікавитись як працює Рівненський сміттєпереробний завод. Нині тут за місяць переробляється 2 тисячі 500 тонн твердих побутових відходів. Які сюди привозять з Рівного та околиць міста. Після сортування і переробки завод отримує 60 тонн вторинної сировини  та до 100 тонн сировини для виготовлення альтернативного палива. Таким чином завдяки роботі сміттєпереробного заводу вже сьогодні на 30% зменшено кількість відходів, що знаходяться  на полігоні.

Схожі статті