+380673870816 +380673870816

«У ситуації на Толстого має бути знайдений компроміс з забудовником», - Олексій Бухало (ВІДЕО)

Журналіст-краєзнавець, автор багаторічної програми на рівненському телебаченні «Так було» Олексій Бухало навіть і не очікував перерости у ярого захисника історичної минувшини Рівного. 

Однак, обставини в місті змусили його до рішучих дій. Причина -  ситуація, що склалась навколо  архітектурної пам’ятки міста - Рівненського краєзнавчого музею, за яким планують побудувати 12-поверховий будинок.

Олексій Бухало, журналіст:

- Ця тема стосується мого живого я, моєї живої душі. Чому? Тому що це неначе би перейшло у спадок. Справа в тому, що мій тато Гурій Васильович Бухало у 1986-1987 роках з головним архітектором відстояли честь цієї національної пам’ятки.

Нещодавно за цією справою відбулись експертні-громадські обговорення. На них Олексій довів до відома громадськості резонансну інформацію: як виявилось, намір спорудити за стінами рівненського музею будинок депутати мали ще у далекому 2008 році. Саме цим роком датується відповідне рішення.

Олексій Бухало, журналіст:

- Є рішення міської ради про передачу землі в оренду. Відповідно, хто за це має відповідати – міська рада. Це рішення стосується, до речі, 2008 року. З іншого боку, є рішення містобудування та архітектури, яке надало містобудівні умови для забудовника. Тобто є дві організації, які мали би вирішувати свою помилку, як не крути, але всі дороги ведуть не в Рим, а до міської ради.

Спеціаліст-містобудівельник  Валентин Дем’янов поділяє думку Олексія. Він вважає, що така ситуація на Толстого, 10 склалась через те, що місто Рівне не має історико-архітектурного опорного плану.

Валентин Дем’янов, спеціаліст-містобудівельник, архітектор:

- Висновок один: потрібно виконувати містобудівельний закон. Ми маємо наслідок ігнорування законів України  і виконання цих законів. Місто Рівне мало розробити генеральний план, він був розроблений, але до кінця не завершений.

Директор краєзнавчого музею вважає, що Олексій Бухало так близько сприймає цю тему, адже саме землю за краєзнавчим музеєм в свій час відвоював його тато, відомий на Рівненщині історик та краєзнавець Гурій Бухало.

Олександр Булига, директор Рівненського краєзнавчого музею:

- Олексій, звичайно, він проробив велику роботу, він зв’язався і з міністерством культури,  він піднімав і документи. Звичайно приємно, що журналісти роблять розслідування, які сприяють, я думаю,  і надалі будуть допомагати тому, щоби було можливим правильно, достойно розвивати наше місто і щоб історичні пам’ятки в нас охоронялися. 

Та Олексій жодним чином не збирається зупинятись досліджувати цю справу, він впевнений, що нині людей просто зіштовхують лобами. Та запевняє, що вирішення цього питанню є.

Олексій Бухало, журналіст:

- Мусить бути компроміс, не вище п’яти поверхів, звичайно для забудовника, то не рентабельно. Так давайте міська рада буде шукати іншу земельну ділянку, давайте міська рада буде шукати інші механізми, аби задовольнити потреби забудовника. І на останок скажіть, будь ласка, що якщо не «Стоград», то туди не прийде хтось інший?

Докопатись до істини в сучасному суспільстві стає дедалі важче. Та коли ти обрав професію журналіста, це стає професійною рисою. Наразі, допоки є активні рівняни та журналісти, є надія, що історична частина Рівного під надійним захистом. Хотілось би лише одного -  синхронних дій від міських обранців. 

Схожі статті