+380673870816 +380673870816

З осені рівняни, які не приватизували свої квартири, вимушені будуть їх викупити чи винаймати (ВІДЕО)

Вже з осені рівняни, які не приватизували свою квартиру, вимушені будуть її або викупити, або винаймати за ринковими цінами. Адже власником помешкання стане місто.

У рівнян ще є можливість «вскочити в останній вагон». Адже до осені таке явище як приватизація квартири зникне взаалі. За 24 роки цим правом скористалось близько 97% українців. Решта з різних причин досі не оформили право власності на квартири, де подекуди проживають цілими поколіннями. Тепер до 1 липня багатоквартирні будинки повинні бути списані з балансу міста, разом з тим неприватизовані квартири перейдуть у власність територіальної грромади.

Сергій Пінчук, громадський експерт з житлово-комунальних питань:

- У разі виявлення не приватизованих квартир, ці квартири повинні бути поставлені на баланс органу місцевого самоврядування і проведено їх державну реєстрацію. Це означає, що на них буде оформлено право власності територіальної громади. З моменту оформлення права власності мешканці втратять будь-яке право приватизації цих квартир.

Експери зазначають, у містян є час на приватизацію до кінця літа. Далі, коли квартира, де вони проживають, опинеться у власності міста, люди зможуть отримати право власності лише шляхом викупу за ринковою ціною.

Гліб Олійник, правознавець, фахівець з питань власності:

- Умовно кажучи, обійдеться однокімнатна квартира тим мешканцям, які зараз ще можуть її приватизувати, в 20 тисяч доларів. Це ж не реально.

Якщо ж у людей не було часу зайнятись приватизацією і немає коштів на викуп квартири, їм доведеться це помешкання орендувати у міста.

Гліб Олійник, правознавець, фахівець з питань власності:

- На однокімнатну квартиру вартість оренди стартує в самому поганенькому районі та в поганому стані і далеко від транспорту від 1,5 тисячі гривень. Реальна ринкова ціна оренди однокімнатної квартири це 100 доларів.

Ірена Нагорна зараз намагається приватизувати квартиру. Каже, для цього необхідно багато документів і часу. Тому радить людям, які як і вона ще не оформили право власності,  зайнятися цим негайно.

Ірена Нагорна, мешканка неприватизованої квартири:

- В ЦНАПі ордер на квартиру або договір про найм. Справа в тому, що квартира була отримана більше 50 років тому. Я зараз в складній ситуації. Мені потрібно піднімати папери, консультуватись з юристами, аби знайти вихід.

Представниця управління ЖКГ каже, що практика оренди житла, яке  є міською власністю, вдало впроваджена в багатьох країнах, за досить помірними цінами. Проте, на яких умовах  буде здійснюваатись така оренда в Україні - не відомо.

Олена Москальчук, заступник начальника управління ЖКГ м. Рівне:

- В місті як і по всій Україні можливо буде розроблений якийсь порядок, адже зараз порядку оренди такого типу житла немає.

Разом з тим Олена Москальчук додає, що виселяти на двір родини з неприватизованих квартир ез надання альтернативного житла ніхто не буде.  

Схожі статті