+380673870816 +380673870816

Що варто знати рівнянам при купівлі сезонних овочів та фруктів (ВІДЕО)

Журналісти «Сфера-ТВ» на ринку та в супермаркеті зробили невеличку закупівлю найбільш популярних овочів та фруктів. Вже з придбаною продукцією знімальна група відправилась до фахівців, аби вони дослідили придбані овочі та фрукти на вміст нітратів. 

На ринках міста і в супермаркетах вже давно з’явилися свіжі овочі та фрукти: кабачки, картоплю, помідори, огірки, черешні, полуниці та багато іншої смакоти. Всі ці продукти безпечно майже щодня купують містяни. 

- Я купую вже свіжі овочі. Я їх вимочую завжди у воді. І шкірочку знімаю з огірочків. Купувала вже все - помідори, огірки, капусту, редиску. 

- Імпортне не купую, тільки наше - Сакаль, Умань і плюс я дивилася передачу як виводити нітрати.  Треба у воді з содою  замочити обв’язково. Намагаюся обробити помідори теплою водою. Те, що лікарі рекомендують, те і роблю.

- Я так з обережністю завжди купую, не відразу, з помідорами, огірками не поспішаю . Полуниці же купувала, картоплю молоду ще не купувала, з середини червня, я думаю, що пізніше вона буде йти з ґрунту і менше нітратів у ній буде.

Ось такі методи використовують рівняни. Хтось ретельно вимиває продукти, а хтось ще взагалі не купує свіжу городину. Так,на ринку продавці запевняють, що овочі та фрукти цілком нормальні, до того ж  вони  перевірені у відповідних структурах на вміст нітратів та інших шкідливих речовин. 

- Вже хороші полуниці. Нітратів не багато. В полуниці не показано нітратів, найбільше показані нітрати в кабачках. В помідорах також нема. Наша санстанція показує все доброякісне, в кабачку вони також, але трошки більше ніж хотілось би, але він в межах.

І справді, фахівці зазначають, що перед тим як всі продукти потрапляють на прилавки супермаркетів та ринків їх ретельно перевіряють. У нас в місті є декілька лабораторій, де проводиться дослідження цих овочів та фруктів на вміст нітратів. Кожну партію товарів, за словами спеціалістів, обов’язково перевіряють. 

Анатолій Сасовський, в.о. начальника управління Держпротспоживслужби у м. Рівне:

- Перевірка проводиться кожної партії, яка поступає, нова партія на ринок із цієї проби. Видається висновок лабораторії. Він супроводжує цю продукцію до кінця її реалізації.

З початку року фахівці виявили тільки на одному з ринків міста продукти, в яких вміст шкідливих речовин перевищував норми. 

Анатолій Сасовський, в.о. начальника управління Держпротспоживслужби у м. Рівне:

- Якщо взяти з початку року, то було не допущено до реалізації 1400 кг кабачків із Закарпаття, 40 кг із Херсонської області, 1100 кг буряка із Закарпаття, 300кг  із Херсонської області, 1800 кг ранньої капусти із Закарпаття, 500 кг із Херсонської та Одеської областей.

Крім цього на ринки не потрапили декілька партій  редису та полуниці. Щодо супермаркетів, там також вся продукція повинна бути перевірена, інакше ніхто її не допустить до реалізації. 

Анатолій Сасовський, в.о. начальника управління Держпротспоживслужби у м. Рівне: 

- По супермаркетах у нас також здійснюється контроль уповноваженими лікарями ветеринарної медицини. Супермаркети, за моєю інформацією, закуповують продукцію в агрофірм нашої держави, потім вони проводять дослідження в центрах випробувальних, які є атестованими і дають якісні посвідчення, тобто без нього ні помідор, ні огірок не приймуть.

Також важливо знати, що покупці мають повне право у продавців попросити висновок державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, де буде казано, що ця продукція відповідає всім нормам.  Крім того, рівняни можуть захисти свої права у разі придбання неякісної продукції. 

Валентина Філіпович, головний спеціаліст управління захисту споживачів головного управління Держпротспоживслужби у Рівненській області:

- Коли споживач придбав неякісну продукцію обов’язково необхідно знати, де він придбав її,  тобто найменування суб’єкта господарювання, який здійснив реалізацію неякісної продукції. Якщо це на ринку чи то є товариство, то споживач повинен звертатися до адміністрації ринку. Якщо це магазин, то має бути куточок споживача, де мають бути копії необхідних документів про найменування суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію тієї чи іншої продукції.

Після збору необхідних документів споживач повинен з письмовою заявою звернутися до головного управління Держпротспоживслужби у Рівненській області і вже потім фахівці проводитимуть перевірку. Відповідно, якщо спеціалісти виявлять порушення споживачу буде повернута матеріальна компенсація. 

В свою чергу лікарі зазначають, що за останній місяць, коли на полицях з’явилась свіжа городина та сезонні фрукти, від рівнян не було жодних звернень щодо отруєнь. Але все ж таки вони зараз поки радять бути обережними із вживанням свіжих овочів і фруктів, особливо якщо їх давати діттям.

Юрій Денисенко, міський педіатр: 

- Якщо вести мову про нітрати, то найбільше небезпеку вони представляють для дітей перших п’яти років життя. Справа в тому, що при вживанні овочів, які мають підвищений вміст нітратів, у дітей утворюються з’єднання гемоглобіну, який переносить кисень і внаслідок того виникає загроза життю дитини. 

Крім того, вміст нітратів можуть призводити до розладу кишківника як і в дорослих, так і у дітей. Тому лікарі радять ретельно мити все, що збираєтесь з‘їсти. 

Щодо перевірки овочів та фруктів, які знімальна група передала спеціалістам, через 5 днів ми отримали результати, які нас здивували. Себто ми не отримали жодних результатів, протоколів перевірки чи коментарів. Працівники установи послались на те, що не можуть проводити об’єктивне дослідження не знаючи в якого саме підприємця чи в якому конкретному супермаркеті ми придбали продукцію. Як ця інформація може вплинути на точність перевірки полуниці на  вміст нітратів та чому журналістів не попередили заздалегідь про необхідність надання для  фахівців цієї інформації, а натомість заднім числом повідомили, що не можуть надати для ЗМІ матеріали перевірки? Це питання для нас  залишилось  відкритим. Тому можемо лише порадити глядачам дослухатись до порад медиків та зберігати чеки після покупок. 

Схожі статті