+380673870816 +380673870816

За п’ять місяців нинішнього року від отруєнь грибами вже постраждала 51 людина

Короткий цьогорічний грибний сезон відзначається не тільки неочікуваним в таку пору року урожаєм, а й великою кількістю потерпілих, що труяться дикорослими грибами.

Як повідомляють в Українському центрі з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, за 5 місяців цього року вже зареєстровано 37 випадків отруєння грибами. За цей час  постраждала 51 людина і одна з них померла внаслідок отруєння. Усі випадки були зареєстровані у побуті. Про це повідомила прес-служба Державної СЕС України.

Для порівняння за увесь минулий рік було зареєстровано 97 випадків харчових отруєнь, що викликані грибами, з кількістю постраждалих 148 чоловік (з них 17 летальних). У нинішньому році грибами отруїлося 12 дітей, серед потерпілих у 2015 році зареєстровано 23 дитини, 4 з яких померло.

Проаналізувавши повідомлення територіальних підрозділів Держсанепідслужби про отруєння грибами у минулому році, фахівці  Українського центру з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України визначили, що найбільша кількість випадків була зареєстрована у Дніпропетровській та Сумській – по 11, у Закарпатській - 10, Херсонській – 8 та по 6 у  Вінницькій та Харківській областях.

[[textbanner]]  

Аналіз показав, що у більшості потерпілих (93 особи) захворювання, пов’язане із отруєнням грибами протікало у ступені середньої важкості, у  37 мало важкий перебіг хвороби, і 18 – легкий.

Найчастіше (до 95%) смертельні випадки пов'язані з помилковим вживанням замість їстівних та умовно їстівних грибів блідої поганки. Слід прийняти до відома можливість накопичення токсичних речовин в грибах із навколишнього середовища.

Отруєння можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки. Багато пацієнтів стверджують, що варили гриби довго. Важлива не тривала термічна обробка, а декілька разів зливати відвар (щонайменше тричі, через кожні 15 хв.), а лише після того продовжити готувати страви.

Україна належить до країн, у яких дикорослі їстівні гриби є традиційним компонентом харчового раціону населення. В українських лісах та лісостепах зустрічається близько 80 видів потенційно небезпечних для здоров'я грибів, з них 10-15 становлять реальну небезпеку для життя.

Схожі статті