+380673870816 +380673870816

Новий регламент змусить депутатів Рівнеради працювати більше, - експерти (ВІДЕО)

Новий регламент змусить  депутатів Рівнеради працювати більше. Так оцінюють прийнятий на минулій сесії документ експерти.  Нагадаємо, наше місто є чи не єдиним, де новий регламент міські обранці вичитували та розглядали постатейно. Чи плідно попрацювали - сьогодні оцінювали експерти та  депутати Рівнеради  під час круглого столу, який організувала  громадянська мережа «Опора». 

Рівне єдине місто, де новий регламент приймали довго та детальн  кілька сесійних засідань  поспіль. Таким чином міським обранцям вдалося сформувати і прийняти один з найкращих документів в Україні, який регулює роботу ради. Серед переваг – демократичні принципи прозорості  та гласності, оперативність візування,  спрощена система залучення громадських ініціатив на розгляд сесії та звітність.

Сергій Пінчук,  громадський активіст, експерт з питань місцевого самоврядування:

- Депутат тепер, в законі це було прописано, зобов’язаний повідомляти про причину своєї відсутності на засіданні сесії, комісії. Нині головуючий на сесії буде озвучувати депутатів, які відсутні і оголошує причину відсутності. Для кожного депутата створюється інтернет-приймальня на сайті Рівнеради. І голова постійної комісії щороку звітується про роботу постійної комісії. За результатами звітів міська рада може прийняти рішення про реорганізацію чи ліквідацію.

І відтепер всі земельні питання будуть розглядатися із графічним супроводом. Можливо це дасть змогу уникнути зловживань у цій сфері, - стверджують експерти.

Сергій Пінчук,  громадський активіст, експерт з питань місцевого самоврядування:

- Генерального планування, будівництва, будь ласка, виведіть всім на табло, щоб присутні могли розуміти про яку ділянку йдеться, що там розміщено і взагалі, процес буде відбуватися досить прозоро.

Але є в регламенті і доволі суперечливі моменти, - вважають деякі депутати, наприклад, ротація голів постійних комісій. Регламент передбачає, що ця процедура повинна відбуватися раз на рік.

Сергій Васильчук, депутат Рівненської міської ради:

- Тут треба дивитися, питання не в тому, що запустили цікавий процес і давай тепер пограємося і будемо подавати до суду один одного. Як на мене, комісія має бути як робочий орган. Все життя я працював в бюджетній комісії. Посадіть туди людину, яка не розуміється у цьому, вони може наробити проблем  Рівному. 

Містить регламент і багато інших підводних каменів, наприклад, оперативність розгляду питань до сесії.

Сергій Пінчук, громадський активіст, експерт з питань місцевого самоврядування:

- Рахуємо дні. Коли подано проект рішення, протягом 2 днів він вивішується на сайті для ознайомлення і протягом 10 днів мають виконавчі органи подати погодження, тоді передають в постійну комісію. Тобто, 10 днів проект уже оприлюднений і це вже є підставою для того, щоб міський голова у своєму розпорядженні міг цей проект рішення включити, але воно на депутатську комісію тільки зайшло. І виходить так, що оперативність розгляду питань зникає.

Новий регламент  вже є в публічному доступі на сайті Рівнеради. Проте, і експерти, і міські обранці не виключають, що під час роботи в  цей документ можуть вносити зміни, аби  зробити його максимально дієвим.

Схожі статті