+380673870816 +380673870816

В Україні зростає кількість випадків захворювання на хворобу Лайма, збудник якої переносять кліщі

Сезон активності іксодових кліщів починається у березні і зазвичай триває по листопад та має протягом року два виражених піки активності – у квітні-травні та серпні-вересні. Однак, як засвідчує досвід, кліщі можуть потрапити на людину у будь-який час дня і ночі, у будь-яку погоду. Про це повідомила прес-служба Державної СЕС України.

«Минулого року в Україні 3413 осіб захворіли на хворобу Лайма, та 3 людини на вірусний кліщовий енцефаліт, - зазначає Олена Фенюк, начальник управління соціально-гігієнічного моніторингу та аналізу ризиків Держсанепідслужби України. - Зараження кліщовим енцефалітом та туляремією після укусу кліщів призводять до тяжких ускладнень та інвалідності. Безпосередньо від хворої людини до здорової збудники цих захворювань не передаються».

[[textbanner]]  

За чотири місяці нинішнього року вже зареєстровано 140 випадків хвороби Лайма. Ці показники перевищують минулорічний майже на 24%.

«Реєстрація хвороби Лайма в Україні почалася з 2000-го року із декількох випадків. Наступного року зафіксували до 100 випадків, і з кожним роком кількість виявлених випадків росла. Більше реєстрували у тих областях, де була більша насторога та краще проводилася лабораторна діагностика», - нагадав Юрій Новохатній, завідуючий відділом особливо небезпечних інфекцій ДЗ "Український центр з контролю та моніторингу захворювань" МОЗ України. Завідувач однойменної лабораторії Наталія Видаймо додає, що виявлені випадки – це ті, що вдалося підтвердити лабораторно.

Схожі статті