+380673870816 +380673870816

На Рівненщині обговорили реалізацію програми «Власний дім» (ВІДЕО)

На Рівненщині обговорили  реалізацію програми «Власний дім», яка покликана підтримувати індивідуальне житлове будівництво на селі.  Аби поділитися досвідом та обумовити основні положення програми до Рівного з’їхалися  представники райдержадміністрацій, райрад, сільські та селищні голови, керівники Вінницького, Волинського, Житомирського, Хмельницького обласних фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.  

Програма індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім»  функціонує ще з 1998 року. Реалізується  вона шляхом надання довготермінових пільгових позик сім’ям, які проживають у селі на будівництво, добудову, купівлю житла та його інженерне забезпечення. Про основні напрацювання та методи вдосконалення програми сьогодні спілкувалися представники обласної, районної влади та керівники відповідних фондів.

Людмила Гутніченко, голова правління Асоціації «Власний дім»:

- Сільське населення може за даною програмою отримати пільгові кредити покращення своїх житлових умов за найнижчими кредитними ставками. Крім того, завдяки налагодженій роботі кредитування, наші фонди мають можливість займатися кредитуванням й інших програм. Це і розвиток підприємницької діяльності, особистого селянського господарства, сільського зеленого туризму та інші програми.

За час дії програми на Рівненщині на розбудову житла інвестовано з різних рівнів бюджетів 44 мільйони гривень. Пільговими кредитами скористалися понад чотири з половиною тисячі родин,  а це 539 нових житлових будинків у сільській місцевості. Є в області напрацювання і на цей рік, - розповів заступник голови облдержадміністрації.

Юрій Приварський, заступник голови РОДА:

- В 2016 році з обласного бюджету на фінансування програми передбачено один мільйон 85 тисяч гривень, з районних бюджетів -  420 тисяч. Важливою є й обласна програма підтримки фермерських господарств. За цією програмою кредити отримали 83 фермерські господарства під 2%. В 2016 році на ці цілі передбачено один мільйон 150 тисяч гривень. 

Акцентували увагу учасники засідання і на аспектах,над якими ще слід попрацювати, зокрема, врахувати пільги для ветеранів АТО. Серед невирішених  питань лишається і відсутність коштів загального фонду держбюджету та недостатність коштів у місцевій скарбниці для реалізації програми.

Ігор Потапчук, директор Житомирського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі:

- На жаль, в районах, навіть з проведенням  децентралізації, коштів на це не вистачає, тому що ідуть інші видатки. Я з багатьма районами зустрічався, говорив про це. Мабуть це питання також потребує додаткової уваги, проведення децентралізації і акцентування уваги на підтримці будівництва, зокрема, сільського будівництва.  

Загалом, під час виїзного засідання усі учасники  мали можливість поділитися своїм досвідом впровадження програми та акцентувати увагу над чим ще слід попрацювати. 

Схожі статті