+380673870816 +380673870816

Рівненський санаторій «Червону калину» хочуть приватизувати (ВІДЕО)

Єдиний санаторій, який функціонує в Рівненській області, хочуть приватизувати. Оздоровчий заклад «Червона калина» нині перебуває  у переліку об’єктів, які підлягають приватизації у цьому році. Проти цього виступає і керівництво, колектив та навіть відпочиваючі санаторію, побоюючись, що заклад потрапить у чужі ненадійні руки.  

Врятуйте «Червону калину». Єдиному санаторію Рівненщини загрожує приватизація та продаж.  Уряд та Фонд державного майна включили цей  оздоровчо-лікувальний заклад у перелік об’єктів, що підпадають приватизації у 2016 році. Проте, такий хід подій не влаштовує колектив санаторію та керівництво. 

Микола Сивий, головний лікар санаторію «Червона калина»:

- У нас є причини об’єктивні, які дозволяють нам сказати, що форма господарювання, яка в нас є - оренда підприємства, вона є ефективна, державницька, така, яка потрібна нашій Україні нині.

Щоправда, у 2008 році колектив сам пропонував приватизацію, як вихід з економічної кризи. Проте, нині у санаторії запевняють, заклад  твердо стоїть на ногах і  зміна власника не є  актуальною.

Надія Сергійчук, юрист санаторію:

- У нас зовсім інша система господарювання. Ми на госпрозрахунку повністю. Ми орендне підприємство, однак, ми орендуємо тільки державне майно. У 2008 році ми просили про цю приватизацію, однак зараз ситуація кардинально змінилася і ми би хотіли пролонгувати договір оренди. Держава від цього нічого не втрачає, у держави, слава Богу, є що приватизувати.

Працівники розповідають, що у цей санаторій вклали свою душу й сили. Адже «Червона калина» - один з найкращих лікувально-оздоровчих закладів нашої держави. В рік тут відпочиває 6 тисяч українців, які дають прибуток  близько мільйона. Заклад охоплює 26 гектарів території з насадженнями, озером, музейною кімнатою та навіть церквою. Потужна оздоровча база об’єднує 170 лікувальних методик, серед яких і водолікування.

- Бішофітна ванна. У ванну додається мікроелементи з бішофітом. Це має протизапальну дію на суглоби. Знімають набряки, знімають болі.

Серед  методик і нетрадиційні лікування, наприклад, прогрітим житом, п’явками, бджолами та навіть равликами.

- В результаті  комплексного впливу цього секрету равликів людина молодіє, підтягується шкіра, зникають пігментні плями, дрібні зморшки, але головне, шкіра стає яскравою.

Усі свої надбання та досягнення в чужі руки санаторій передавати не хоче. То ж просять виключити «Червону калину» із списку об’єктів, що підлягають приватизації та пролонгувати договір оренди.  У цьому їх підтримують навіть відпочиваючі.

Галина Савенко, відпочиває в санаторії:

- У нас в Україні все розграфлено, все приватизовано. Але нехай залишать для таких людей як я, для таких простих людей. Чиновники собі знайдуть за кордоном, але тільки для нас хай залишать.

Відповідно спецкомісія Верховної Ради  з приватизації вже прийняла рішення рекомендувати Кабміну виключити санаторій «Червона калина» з переліку об’єктів, які підлягають приватизації. Проте, яким буде остаточне рішення чиновників  - поки невідомо. Наразі на санаторій чекає суцільна інвентаризація.

Схожі статті