+380673870816 +380673870816

Рівненський льонокомбінат знову заганяють у глухий кут (ВІДЕО)

Рівненське підприємство вже благає про допомогу. Так, Закон України про 90-денний термін на здійснення валютних розрахунків за імпортними операціями унеможливлює роботу будь-яких виробництв в країні. Зокрема, одне найбільше в Україні текстильне підприємство, Рівненський льонокомбінат, несе чималі збитки та ризикує втратити своїх закордонних партнерів. Власник цього виробництва вже не може мовчати і тому готує відповідні офіційні звернення до українського уряду. 

Рівненський льонокомбінат знову заганяють у глухий кут. Зокрема, мова йде про передбачений Законом України 90-денний термін на здійснення валютних розрахунків за імпортними операціями. Майже два роки тому цей проміжок часу складав 180 днів. На підприємстві кажуть, що постанова Нацбанку гальмує розвиток не лише легкої промисловості в Україні, а й будь-якого виробництва. Оскільки, нереально за три місяці підготувати обладнання та сировину до імпорту. 

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Ми, коли купуємо обладнання, платимо 30 % передоплати, а звичайно за три місяці ніхто не може виготовити обладнання і для цього потрібен термін  півроку, а інколи і рік. Тому або податкова ,або власне кажучи,  наша держава починає штрафувати наше підприємство, або ми звертаємося до наших європейських колег -постачальників обладнання з проханням повернути нам ті кошти, які ми зробили передоплату.

Олег Червонюк каже, що цей закон негативно впливає на імідж держави. Оскільки, серйозні закордонні фірми змушені по декілька разів робити непотрібні валютні операції. Однак, невідомо скільки часу вони будуть це терпіти і чи не знайдуть собі в результаті безпроблемних партнерів. За словами Олега Червонюка, не зовсім зрозуміло, який зиск з цього має держава, адже очевидно, що наживаються на цих валютних махінаціях лише банки. 

Олег Червонюк, власник Рівненського льонокомбінату:

- Вони перший раз заробляють, коли ми купили валюту. Коли перший раз відправили її, то вони і другий раз заробляють. Коли постачається валюта назад в Україну, ми змушені її знову продати і знову її купити, щоб знову її відправити. На мій погляд, для Нацбанку не личить займатися такою діяльністю, яка нагадує мені роботу валютників десь на речовому ринку біля ковбасного ряду.

Директор Рівненського льонокомбінату Галина Коробка зазначає, що лише за останні місяці через недолуге законодавство підприємство втратило майже сто тисяч гривень. А ці кошти, додає, можна було б використати на більш нагальні потреби підприємства. 

Галина Коробка, директор Рівненського льонокомбінату:

- Також ми втрачаємо на курсах, на купівлі цієї валюти. Тому що Нацбанк постійно виставляє нові тарифи. Зрозуміло, що коливання ідуть. І ось на купівлі лише останнього обладнання у березні-квітні ми втратили до 100 тисяч гривень.  Що також є збитком для підприємства. Ці кошти ми могли б використати на закупівлю ще більшої кількості обладнання або на підвищення заробітної плати наших працівників.

Аби розвиток підприємства держава не гальмувала власними ж руками, Олег Червонюк підготував лист-звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою повернення терміну у 180 днів на здійснення валютних розрахунків за імпортними операціями. Промисловець сподівається, що в Уряді звернуть увагу на потреби вітчизняних товаровиробників та посприяють вирішенню цієї проблеми. 

Схожі статті