+380673870816 +380673870816

У Рівному говорили про фінансування політичних партій, діяльність їх осередків та законодавчі нововведення (ВІДЕО)

Яким чином фінансуються політичні партії,  скільки мають осередків та громадських приймалень в нашій області і  чи є відкритими для своїх виборців. Про це і не лише говорили сьогодні  представники політичних сил під час інформаційного форуму «Парламентські партії в Україні: стандарти роботи на всеукраїнському та регіональному рівнях. Досвід Рівненської області». Захід організували фахівці громадянської мережі «Опора». 

З яких джерел фінансуються політичні партії на Рівненщини, на скільки потужно працюють їх осередки  та взагалі, якими є стандарти роботи тих, кого ми обирали.  На такі теми спілкувалися сьогодні представники громадянської мережі «Опора»  із учасниками інформаційного форуму. Спочатку громадські активісти розглянули фактори, які перешкоджають інститутонаціоналізації партійної системи в Україні. Причин є кілька, серед них і соціальні, коли виборець свідомо вірить  політичним обіцянкам, але згодом  не контролює процес їх виконання. 

Андрій Токарський, представник громадянської мережі «Опора»:

- В нас люди більше вірять обіцянкам, а не слідкують за роботою партії, не слідкують, які ідеологічні гасла подає партія. У зв’язку з тим, що виборець шукає те, що йому зараз болить і в чому є проблема, але це відбувається лише в період виборів.

А ось контакт на місцях із своїми виборцями політичні сили можуть встановити через громадські приймальні та осередки. На Рівненщині активісти нарахували понад 700 таких представництв від парламентських партій. Їх адреси та контакти  відтепер можна знайти на інтернет-ресурсі rada.oporaua.org.map.  Ще одне актуальне питання, яке цікавить  представників громадськості – це фінансування партій. В «Опорі» констатують, частенько політичні сили приховують свої надходження та витрати. Під час форуму про це була можливість поговорити на пряму із  партійцями  Рівненського регіону.

Андрій Андрощук, представник ПП «Блок Петра Порошенка»:

- У нас однозначно система членських внесків працює  і чого приховувати, також є добровільні пожертви. Однак, система членських внесків працює досить реально. Кожен член партії сплачує по 10 гривень в місяць, є люди, які звільняються від сплати членських внесків.

Микола Кучерук, представник ВО «Батьківщина»:

- Тільки за рахунок тих людей, які мають можливості «дати кілька гривень. З Києва в нас фінансування немає, але ці гроші йдуть, в першу чергу, на допомоги. Коли я був народним депутатом, то я тратив кожного місяця десь 50 тисяч гривень на допомоги, які були, грубо кажучи, з мого бізнесу.

Обговорили представники «Опори» і закон про фінансування політичних сил. Згідно постанови, партії на здійснення своєї діяльності отримуватимуть допомогу з державного бюджету. 

Анатолій Бондарчук, представник громадянської мережі «Опора»:

- Головна мета закону – послабити вплив і залежність політичних партій від олігархічних груп. Для того, щоб створити майданчик, щоб політичні партії почали фінансуватися прозоро.

Так, право на державне фінансування матимуть  партії, які на останніх виборах до парламенту отримають  не менше 2% голосів виборців. На чинний парламент фінансування поширюється на партії, які отримали 5% прихильності. Нині це 6 політичних сил, що увійшли до Верховної Ради.

Анатолій Бондарчук, представник громадянської мережі «Опора»:

- Обсяг державного фінансування статутної діяльності буде визначатися таким чином: це 2% від розміру мінімальної заробітної плати,  що передує року виділення коштів з державного бюджету і множиться на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні. У нас виходить 442 мільйони гривень, які будуть виділятися на державне фінансування статутної діяльності політичних партій.

Такі ініціативи підтримують не всі політичні сили, що є в парламенті. 

Сергій Свисталюк, представник «Радикальної партії Олега Ляшка»:

- Європейська світова практика каже, що державне фінансування має бути з метою зменшення впливу олігархічних груп, але позиція «Радикальної партії», враховуючи економічну кризу в державі, у нас розглядається позиція щодо відмови від фінансування з 1 липня.

Наше вуличне опитування показало, що рівняни про такий закон навіть не чули, а коли дізнаються, то одразу починають критикувати.

- І так коштів у бюджеті немає, ще й партії фінансувати. 

- Неможливо це за рахунок народу фінансувати партії. Ні, не маємо права. Це просто злочин.

- Вже вони й так нас обдерли. І обдеруть ще до кінця.

Попри всі за і проти фінансування партій має розпочатися з 1 липня 2016 року.

Схожі статті