+380673870816 +380673870816

У Рівненському інституті Університету «Україна» говорили про особливості психосексуального розвитку дитини (ВІДЕО)

Тема сексу більше не табу. Так, у Рівненському інституті Університету «Україна» зібралось понад півсотні провідних психологів, науковців, педагогів та соціальних працівників області, аби дізнатися про особливості психосексуального розвитку дитини.

Викладач кафедри психології Рівненського інституту Університету «Україна» Діана Савенко розповідає, що ця тема є надзвичайно актуальною, адже сьогодні через пострадянський вплив ні вчителі, ні батьки не знають, як пояснити дитині про стосунки між хлопчиком та дівчинкою у садочку та школі, а пізніше – і між чоловіком та жінкою.

Діана Савенко, магістр психології, викладач кафедри психології Рівненського інституту Університету «Україна»:

- Ця проблема дуже актуальна. По-перше, ми її вибрали через запит. Запит самих психологів нашого міста, які просто не вміють працювати із цією проблемою. Запит батьків , тому що вік, коли цікаві сексуальні стосунки, він знизився. Зараз вчителі молодших класів б’ють на сполох, тому що дітки молодшої школи мають велику цікавість і вчителі не знають, що з цим робити.

Завідувач кафедри психології Рівненського інституту Університету «Україна» Світлана Шпак каже, приємно, що цю тему підняли саме психологи та педагоги садочків та шкіл. Отже, наразі вони вже готові не відмовчуватися, коли діти їм задають незручні питання про сексуальні відносини, а шукати інформацію, як це правильно донести до дитини чи підлітка.

Світлана Шпак, кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри психології Рівненського інституту Університету «Україна»:

- Сексуальне виховання – це дуже важлива сфера формування особистості. І ще Зігмунд Фрейд казав, що це основоположна сфера формування людської особистості. Тому порушення психосексуального розвитку потім накладає відбиток на формування особистості та її майбутньому життя. Тобто, формування своєї сім’ї, особистісного простору і комунікативних якихось навичок.

Спеціалісти зазначають, що психосексуальним вихованням діток потрібно займатися вже із 3-річного віку. Адже перші свої незручні запитання вони задають або батькам, або своїм вихователям у садочку. І тут, найголовніше, знати як правильно пояснити малечі не зовсім дитячі речі.

Марина Максютинська, завідувач ДНЗ №23:

- В дошкільному закладі не стоїть проблема саме сексуального виховання, проте, гостро стоїть проблема стосунків між хлопчиками та дівчатками, статево-відповідна поведінка дітей, починаючи із дошкільного віку. Якщо дитина у сім’ї не бачить зразка для наслідування нормальних стосунків, то їй буде важко у подальшому житті адаптуватися до реалій соціального життя.

Аби питання про сексуальні відносини у будь-якому віці не стали несподіванкою, спеціалісти Рівненського інституту Університету «Україна» і провели науково-методичний семінар «Особливості психосексуального розвитку дитини». Спочатку учасникам про власний практичний досвід розповідали провідні психологи та вихователі зі стажем. А потім перейшли до практичних занять. За допомогою ігрових форм учасники семінару мали змогу самі відчути себе і трирічною дитиною із несформованим світосприйняттям, а також підлітком із явно вираженим бажанням самоствердження. Алла Довбня розповідає, що під час семінару отримала надзвичайно багато корисної інформації, яка допомогла зрозуміти не лише своїх вихованців та їх батьків, але й власних дітей.

Алла Довбня, учасниця семінару:

- Сьогоднішній семінар допоміг мені краще розуміти свою дитину. У мене молодший син підліток, його переживання і хвилювання. Він допоміг більше зрозуміти моїх вихованців, якраз у мене середня група – 4 роки. Він допоміг мені краще зрозуміти батьків вихованців, у яких родинах вони виховуються, що вони принесли у свої родини. І як я можу їм допомогти.

Після успішного завершення семінару директор Рівненського інститут університету «Україна» Ольга Ладюк вручила учасникам сертифікати. Організатори сподіваються, що після цього навчання психологи та спеціалісти нашої області зможуть підняти свій професійний рівень, а проблеми наших дітей стануть більш зрозумілими. Якому питанню присвятять наступний семінар спеціалісти Рівненського інституту Університету «Україна» поки не зізнаються. Лише обіцяють, що він буде не менш цікавим.

Схожі статті