+380673870816 +380673870816

У Рівному представили балтійську управлінську компанію (ВІДЕО)

Мешканцям Рівного потрібно  визначатися кому вони готові довірити обслуговування   свого будинку - приватній управляючій компанії чи ОСББ. Адже Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вже вступив  в дію та поки не працює на повну силу в  «комунальних реаліях».  Очільник Рівного Володимир Хомко  прагне в цій сфері створити здорове конкурентне середовище, саме тому й познайомив громадськість з представниками  міжнародного ринку. 

Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» змушує мешканців  визначитися кому вони готові передати відповідальність за обслуговування своїх помешкань.  Проте, в реальних умовах законодавчі ініціативи поки не до кінця реалізовуються, більше того, навіть не всі мешканці поінформовані про зміни, які на них  чекають, - каже міський голова.  Так, вже 1 липня у Рівному хочуть оголосити конкурс для приватних управлінських компаній, аби визначитися  з кращими. 

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Дуже сподіваюся, що ми 1 липня проведемо конкурс, зайдуть великі компанії, які покажуть роботу. На тому ринку будуть існувати і маленькі. Я бачив в Астрахані як це відбувається, ще до війни, у них є компанії 30-40 будинків  і 300 будинків є компанії. Інформація повинна бути чітка. Ми зробимо сайт, де кожен мешканець зможе виставити свої побажання, нарікання. Шкалу розробимо і так далі, щоб людина зайшла і сказала, що в цієї компанії така репутація. Вибирайте, голосуйте.

Щоб  створити сприятливе конкурентне середовище між  приватними управляючими компаніями   очільник Рівного запросив і представників  за кордону.  Міжнародна група підприємств «CIVINITY» має 25-річний досвід управління будинками, нині фахівці звідси працюють в Латвії, Литві, Білорусі та Україні.  У послуги фірм  входять управління, технічний аудит, прибирання, вивіз сміття або контроль за цим процесом і капітальний ремонт. Для останнього, найзатратнішого, компанія створює спеціальний накопичувальний фонд, куди відкладає гроші на вирішення серйозних проблем будинків.

Вітолдас  Сапожніковас, виконавчий директор Міжнародної група підприємств «CIVINIT»:

- До сих пір, як я розумію, в Україні цим займався муніципалітет за бюджет місцевий. У нас цього вже давно немає. Тобто, люди кожен місяць платять щось для свого дому і якщо з будинком нічого не відбувається, то гроші накопичуються. Є будинки, де вже 10 тисяч євро накопичилось і якщо там ремонт даху,  його береш, змінюєш і з цих грошей списуєш. Є підрядник,він зробив, ти списуєш і платиш підряднику.

Загалом дочірні компанії цієї міжнародної групи підприємств вже працюють в деякий містах України. То ж цінова політика послуг  адаптована  до нашої держави, - запевняють представники.

Ольга Скиба, генеральний директор Львівської дочірньої компанії ТОВ «Балтія-Сервіс»:

- Цінова політика в основному однакова. Звісно, Київ має більше – це 3 гривні 62 копійки за метр квадратний, у Львові - 2,30. Політика компанії - не збільшувати ціну, щоб це було не надто затратно для мешканців Рівного, бо ми бачимо, що в населення низький рівень заробітних плат, пенсій. 

Міський голова  каже, що він у жодному разі не збирається підтримувати ту чи іншу управлінську компанію, але на ринок хоче запросити  найкращих, щоб рівнянам було легше визначитися із якістю та  цінами на послуги.

Володимир Хомко, міський голова Рівного:

- Заводимо декілька компаній великих. Але це на конкурентних умовах. А далі мешканці обирають самі. Хочете дешевшу компанію і кожен день трястися, коли сідаєш в ліфт чи не впаде. Вибирайте. Хочете пристойну компанію з гарантіями, обіговими коштами, репутацією, будь ласка,  обирайте. 

Визначитися з тими, хто  дбатиме про їх будинком рівняни мають до 1 липня. Якщо мешканці проявлять байдужість  і не виберуть собі ОСББ чи управлінську компанію, керуючого їм призначатиме  місцева влада за допомогою  тендера. 

Схожі статті