+380673870816 +380673870816

У Рівному стартував музейний марафон (ВІДЕО)

Так, напередодні Міжнародного дня музеїв у нашому місті проводиться ряд мистецьких заходів, який завершується традиційним святом «Музейні гостини». Тому у рамках проекту «Коріння роду» у Рівному відкрилася виставка «Мельничуки із Михалківців». 

Талант не зламати і не ув’язнити. Так, життєва доля художника-лялькаря із Острога Віталія Мельничука не проста та сповнена випробувань. Батька вбили німці, а самого 18-річного студента пізніше засудили до 25 років ув’язнення. А все через те, що разом із друзями організував у селі підпільну «Організацію вільних козаків». 

Любов Мельничук, двоюрідна сестра Віталія Мельничука, його хрещениця:

- В Інті був. У 18 років він вчився у Львівському поліграфічному інституті, тільки поступив і у нього дуже добре графіка виходила і були хлопці, які листівки випускали і він графіку зробив, і каже, ми друкували. Ви ж знаєте, як тоді КГБ працювало. І його посадили на 10 років.   

Однак, на волю молодому митцеві пощастило вийти вже через п’ять років. Після чого закінчив навчання. Спочатку він працював у Рівненському музично-драматичному театрі, а потім став першим головним художником театру ляльок. За свої неповні 70 років він створив не один десяток акварелей, де зобразив неймовірну красу рідного краю. Окрім того, розробив образи ляльок і декорацій, які ще й досі є на сцені рівненського театру. Найнеймовірніше те, що йому вдалося підготувати цілу династію художників-лялькарів. Його творчу справу продовжили  донька і онука. Зокрема, остання, Наталія Гуріна, нині працює у Рівненському театрі ляльок і продовжує створювати нові образи героїв дитячих вистав.

Наталія Гуріна, онука Віталія Мельничука:

- Доказом того є можливо саме мій зв'язок із дідом, який продовжується. Ось уже скільки років пройшло, як його немає з нами, але я щодня відчуваю його присутність. І його творче життя, і життя у сім'ї – воно наповнило мене тією силою, якою я користаюся і яку маю можливість давати іншим.

Вдячний художнику-лялькарю і поет із Острога Олесь Ундір. Він розповідає, що саме завдяки тому, що він став членом родини Мельничуків, зміг розкрити і власний талант. Зокрема, перша збірка його поезій «Материнка» проілюстрована саме роботами визначного художника Віталія Мельничука.

Олесь Ундір, чоловік Любові Мельничук, двоюрідної сестри Віталія Мельничука:

- Коли я спілкувався із Віталієм Мельничуком, то він завжди мене привчав до творчості, бачити у буденному щось велике, відкривати неповторний світ краси.

На разі Олесь Ундір працює над поемою «Сяйво творчої зорі», яку він і присвятить визначному художнику-лялькарю із Острога.

- Це хтось премудро так сказав колись,

Життя коротке, а мистецтво вічне.

У музейній залі знову картинне віче.

Прийди сюди, художнику вклонися. 

Під небесами України. 

Милують зір ось ці картини. 

Витає дух тут земляка  Віталія Мельничука. 

Окрім того, Віталій Мельничук славився ще й тим, що був прекрасним фотомитцем. Його чорно-білі світлини вражають художньою професійністю. Саме для того, аби рівняни та гості міста змогли поближче познайомитися із творчим доробком неймовірно талановитого художника, у краєзнавчому музеї і була відкрита ця виставка під назвою «Мельничуки із Михалківців».

Схожі статті