+380673870816 +380673870816

На даху одного із рівненських вишів може з’явитися розумна оранжерея (ВІДЕО)

Генератори нестандартних ідей. Так, студенти одного із рівненських вишів всього за добу зуміли розробити ряд цікавих, економних та корисних проектів. Зокрема, ідеї стосувалися збереження тепла у будинках, вирощування овочів, живучи навіть у багатоповерхівці та полегшення студентського життя у гуртожитках. 

Всього 24 години на ідею. І вже незабаром на даху одного із рівненських вишів може з’явитися розумна оранжерея. За словами студентів-розробників Національного університету водного господарства та природокористування, така теплиця в майбутньому може стати не лише лабораторією для наочного навчання аграріїв, але й забезпечувати університет власними свіжими овочами.

Ольга Безносова, студентка 4 курсу ННІАЗ, спеціальність «Агрохімія та ґрунтознавство»:

- Так, як місто Рівне розбудовується і землі постійно не вистачає, то у людей буде можливість вирощувати овочі на дахах своїх будівель, багатоповерхівок. В принципі, цей проект недорогий у своєму облаштуванні. І догляд за рослинами дуже простий, тому що буде використовуватися гідропоніка. Там не буде землі, там нічого не буде. Просто все буде на мінеральному середовищі. Не буде хвороб, бур’янів. І будуть кращі врожаї.

Окрім того, додають студенти, облаштування такої теплиці на даху дозволить на 20% зменшити втрати тепла будинку в холодний період, знизить нагрівання даху та помешкань влітку, до того ж покращить мікроклімат та циркуляцію повітря. Один із розробників цього проекту Олександр Гольцман вірить, що їхнє дітище у майбутньому принесе користь багатьом мешканцям нашого міста. 

Олександр Гольцман, студент 4 курсу ННІАЗ, спеціальність «Агрохімія та ґрунтознавство»:

- В Європі це вже цілком і повністю запроваджено і часто це можна спостерігати. У нас іде інтеграція у Євросоюз. Я думаю, що це питання є досить актуальним на сьогоднішній день.

Окрім розумної оранжереї, студенти НУВГП запропонували й інші, не менш цікаві проекти. Зокрема, такі як «Розумне тепло» та «Гуртожиток онлайн». Доцент кафедри теплоенергетики НУВГП Анатолій Карпюк сподівається, що вже найближчим часом всі проекти вдасться реалізувати і не лише у стінах університету. 

Анатолій Карпюк, доцент кафедри теплоенергетики НУВГП:

- Для початку їм потрібно створити проект, а потім уже реалізація. От ми сподіваємося, що через пару років така оранжерея у нас з’явиться. Влітку ми плануємо за допомогою «Екоклубу», що у нас сонячний колектор біля спортивного комплексу буде.

Тому розробники проектів, які отримали схвальні відгуки, планують і надалі розвивати концепцію своїх чорнових напрацювань, а тоді вже втілювати їх у життя.

Схожі статті