+380673870816 +380673870816

МОЗ підсилить лікарні в зоні проведення АТО необхідними медичними кадрами

У зв’язку з критичною нестачею лікарів певних медичних спеціальностей у лікарнях на Сході України та на виконання Меморандуму про взаємодію, підписаному у лютому 2016 року між МОЗ України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України та БО «Благодійний фонд «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова» (ПДМШ), МОЗ залучить лікарів-добровольців для підсилення надання медичної допомоги у цивільних лікарнях прифронтової зони Донбасу.

Про це йшлося під час наради, що відбулася в МОЗ України під головуванням в.о. Міністра Віктора Шафранського, за участю заступника Голови Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ, народного депутата Оксани Корчинської, директора департаменту охорони здоров’я Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Петра Клименка, начальника Управління надзвичайної медицини МОЗ України Тетяни Тімошенко, представників Генерального штабу Збройних Сил України, Міноборони та керівника БО «БФ «ПДМШ» Геннадія Друзенка.

Як відзначалося, першочергової допомоги в лікарях хірургах, судинних хірургах, травматологах, анестезіологах, реаніматологах, терапевтах, медсестрах потребують сьогодні цивільні лікарні в Попасній, Станиці Луганській, Щасті, Волновасі, Курахово, Селідово, Артемівську, Констянтинівці та інших населених пунктах. Про це повідомила прес-служба МОЗ України.

[[textbanner]]  

Для вирішення питання МОЗ України вже направлено відповідні звернення до обласних структурних підрозділів з питань охорони здоров’я та Національної академії медичних наук. Далі заплановано сформувати перелік рекомендованих ними спеціалістів, а також графік їх відряджень за необхідною потребою.

В.о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський наголосив, що Міністерство готове надати сьогодні усю необхідну допомогу лікарням, що працюють у надскладних умовах на Сході України. Він підкреслив, що в межах чинного законодавства та відповідно компетенції міністерство може підсилювати необхідними лікарями лише цивільні лікарні.

Нагадаємо, вищезгаданий Меморандум про взаємодію в рамках проекту «Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова», має на меті залучення цивільних медиків та допоміжного персоналу для проведення діагностики, диспансеризації та надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню, що проживають чи проходять військову службу в районах проведення АТО, а також в інших регіонах України.

Схожі статті