+380673870816 +380673870816

Хірург з Бельгії навчав рівненських лікарів нової методики загоєння ран (ВІДЕО)

Як покращити якість надання медичної допомоги та вдосконалити методику лікування? До  Рівного, аби поділитися  європейським  досвідом, завітав практикуючий хірург з Бельгії та українець за походженням Ігор Вітенько. Він провів лекцію для медиків центральної міської лікарні,  в якій ознайомив фахівців із новими технологіями  із заживленню ран у пацієнтів.Тема для нас вкрай актуальна через складну ситуацію на Сході, погоджуються хірурги.  

Близько 16 років Ігор Вітенько працює в Бельгії. Там  лікування ран вже давно переросло в окремий напрямок медицини, а в нашій державі   подібні технології тільки починають засвоювати і то, лише завдяки таким волонтерам, як пан Ігор. Свою Батьківщину, Україну, він відвідує 4 рази на рік. Намагається допомогти  і теорією, і практикою. 

Ігор Вітенько, хірург з Бельгії:

- В Україні дуже багато знедолених людей. І моя функція - допомогти цим знедоленим людям, як можна швидше позбутися цієї проблеми. Якщо використовувати новітні методи лікування ран, то це займає від декількох тижнів до декількох місяців. І фінансово набагато дешевше. І важливо, що відсутній або набагато нижчий процес рецидивів.

Впроваджувати нові технології лікування ран  вкрай важко, - визнає  лікар. Україні для цього  інколи не вистачає елементарного. Наприклад, перев’язочного матеріалу. 

Ігор Вітенько, хірург з Бельгії:

- В Україні він відсутній. І це не є медикаменти, які потрібно тестувати. Це є пов’язки. В нас його просто немає. Його заборонено ввозити в Україну без ліцензії. А для того, щоб зробити ліцензію, потрібен аудит, щоб побачити чи на фабриці правильно виготовляють препарат, пов’язочку  для українського пацієнта.

Новий досвід для наших медиків сьогодні  вкрай актуальний, - визнають у міській лікарні. Адже нинішня ситуація на Сході змушує лікарів тримати руку на пульсі усіх модернізацій в сфері медицини.  А що ж до необхідних для роботи  матеріалів, то  тут розраховують на допомогу небайдужих волонтерів.

Ігор Ігнацевич, завідувач відділення гнійної хірургії Центральної міської лікарні:

- Це за рахунок волонтерства буде, адже  фінансування медицини важке. Тому використання окремих дороговартісних пов’язок обмежене. Це приводить до того, що слід шукати методи, які б не були дороговартісними. 

Загалом  зустріч з лікарем відбулася за сприяння «Міжнародного благодійного фонду «Чайка». Волонтери працюють також над створенням реабілітаційного центру на базі центральної міської лікарні.   

Андрій Шаблій, голова «Міжнародного благодійного фонду «Чайка»:

- Центр буде займатися,  основний вид – це спинальники. З Бельгії дві машини нам привезли в Україну, дали ліжка на пульту, ліфти, візки. Це все завдячуючи Ігореві Вітенько, який також там допомагає.

Планується, що реабілітаційний центр розпочне роботу в середині червня, відкрити його хочуть до Дня медичного працівника. І в першу чергу, кажуть волонтери, двері тут будуть відкритими для учасників АТО.

Схожі статті