+380673870816 +380673870816

У Рівному вшанували подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС (ВІДЕО)

Ось і минуло 30 років. Три десятиліття тому 26 квітня про Україну заговорив весь світ. Адже саме на теренах нашої держави сталась наймасштабніша катастрофа за всю історію ядерної енергетики. В цей день опівночі вибухнув 4 реактор Чорнобильської АЕС. Нині ж у Рівному з нагоди цієї дати пройшов мітинг-реквієм, аби віддати шану жертвам цієї катастрофи.

Мітинг-реквієм поблизу пам’ятника жетвам Чорнобильської катастрофи розпочався з молебня за душі загиблих. Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон зазначив, що жертовність ліквідаторів, які найпершими прибули на місце катастрофи, є найвищим проявом любові до ближнього.

Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький:

- Сьогодні ми віддаємо шану тим, особливо рятувальникам, які у першу мить кинулись ліквідовувати аварію не роздумуючи, що буде з ними потім. Таким чином вони виконали найбільшу заповідь. Таку заповідь виконують і воїни. Хто душу віддасть за друзів своїх, той найбільшу любов проявляє. Тому нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі усіх, хто загинув внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Тоді ліквідатори не шкодуючи ані свого здоров’я, ані життя кинулись в бій з наслідками недбалого поводження людини з «мирним атомом», аби вберегти українців та жителів інших держав від радіації. Сьогодні ж вони кажуть, що держава про них забула. 

Георгій Хиля, голова Рівненського обласного об'єднання «Союз Чорнобиль України»:

- Нас обманюють. Нещодавно знову обманули. Зараз перед 30-ю річницею не змогли подолати вето Президента на наш закон, який повертав нам пільги. Хоча це не пільги, у чорнобильців немає пільг. Є борг країни перед людьми, які 30 років тому захистили Україну, Європу і увесь світ від того лиха. Цей борг потрібно виконувати.

Окрім проблеми пільг, на Рівненщині є території, де досі проживають люди, яких мали давно відселити.

Віктор Ольховик, голова Громадського об’єднання інвалідів Чорнобиля:

- Територія нашоїобласті на сьогодні є територією, яка найбільше постраждала. Більше ніж 380 тисяч населення, проживає близько 4 тисяч ліквідаторів. В нас є населені пункти, які знаходяться в зоні обов’язкового відселення. Проте, сьогодні наша держава не готова цих людей відселити.

Учасники мітингу також зійшлись на тому, що потрібно пам’ятати та шанувати як загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС, так і постраждалих, здоров’ю яких була нанесена непоправна шкода та разом з тим зробити усе можливе, аби така трагедія більше ніколи не повторилась. 

Схожі статті