+380673870816 +380673870816

У МЕГУ пройшли ювілейні 20-ті Міжнародні учнівські читання «Я голосую за мир» (ВІДЕО)

Діти про мир. У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті відбулися уже ювілейні двадцяті Міжнародні  учнівські читання «Я голосую за мир». Участь у них взяли понад 200 школярів з усієї України і не тільки. Адже у збірці представленні твори дітей з-за кордону. 

Валерія, учасниця Міжнародних учнівських читань (м. Рівне):

- Мир -  це коли не проливається кров, коли радість, коли немає великих втрат для людей, коли щастя на землі, коли немає сварок між країнами. 

Таким уявляє собі мир  Валерія. Дівчинці десять років, участь у заході бере вже не вперше, розповідає, що кожного разу пишучи вірш, мріє про мир на нашій землі. 

Валерія, учасниця Міжнародних учнівських читань (м. Рівне):

- Зараз я хочу, щоб все було добре, все налагодилося, щоб всі були живі. 

Таку ж мрію про мир на нашій  землі мають й інші учасники. Кожен із них, не дивлячись на  зовсім юний вік, стурбований тим, що відбувається у нас в державі. 

Дар’я, учасниця Міжнародних учнівських читань (м. Шепетівка):

- Мені дуже важко говорити про те, що зараз коїться в країні і дуже хочеться підтримати наших солдат, тому я писала цей вірш для того, щоб їх підтримати.

Віталій, учасник Міжнародних учнівських читань (м. Шепетівка):

- Буквально за декілька хвилин я  зміг створити цей вірш. Я писав його з душею і прагненням того, щоб скрізь був мир. Доки на Сході країни війна, миру в Україні нема, йде війна проклята, скільки буде ще вона тривати. 

Участь в учнівських читаннях беруть діти з першого по одинадцятий класи. Цього року, за словами організаторів, до них надійшло близько чотирьохсот творів від школярів з усієї  України і навіть із-за кордону.  У стінах вишу за мир  юне покоління голосує вже у двадцяте. Започаткував  цю традицію засновник університету Степан Дем’янчук  ще в 1997 році. Саме він створив наукову школу з проблем педагогіки миру.

Тамара Пагута, директор Інституту педагогічної освіти МЕГУ:

- Степан Якимович дуже велику увагу приділяв підростаючому поколінню на ідеях миру і саме він був ініціатором нового напрямку у педагогіці - педагогіка миру. Тому до сьогоднішнього дня кафедрою проводяться такі читання. Потрібно сказати, що та проблема, яка піднімається, хвилює не тільки дорослих,  а й дітей. Ми бачимо з учнівських творів, що діти не байдужі до даної проблеми. 

З кожним роком учасників Міжнародних учнівських читань стає більше, адже діти щиро вірять у світле і мирне майбутнє. 

Схожі статті